18.10.2016 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

Leicester i do třetice zvítězil a má postup na dosah

Takřka jako den a noc se liší výsledky anglického šampiona z Leicesteru v Premier league a Lize mistrů. Zatímco v domácí soutěži Foxes inkasovali již čtrnáct branek a pohybují se v dolních patrech tabulky, v pohárové Evropě stále neinkasovali a navíc si připsali třetí vítězství ze tří možných. O jediný gól ve vyrovnaném střetnutí s Kodaní si připsal Riyad Mahrez a Leicester tak v Lize mistrů kuriózně uhrál víc bodů než za osm kol v anglické lize.

Favoritem zápasu sice byli domácí, ovšem držení míče na úvod zápasu patřilo především Kodani. Až po čtvrthodině hry se do hry začínalo dostávat i ústřední trio Foxes Mahrez - Vardy - Slimani, avšak gólové příležitosti nadále nepřicházely, a to na obou stranách. Pět minut před koncem první půle však ospalé utkání projasnila krásná akce Leicesteru, na jejímž konci byl Riyad Mahrez a první gól zápasu. Kombinace Drinkwatera s Albrightonem na levé straně vyústila v přetažený centr na zadní tyč, kde číhal Islam Slimani a sklepnul míč zpět před branku. Tam už číhal připravený Mahrez a elegantní tečí poslal domácí do vedení.

Kodaňští se okamžitě pustili do útoku a nechybělo mnoho, aby se jim ještě do přestávky povedlo srovnat. Obrana Leicesteru totiž podobně jako v ligových zápasech zaspala při bránění rohového kopu, čehož mohl využít hostující forvard Cornelius, avšak svou prudkou hlavičku poslal těsně vedle. Do kabin se tak odcházelo za těsného vedení Leicesteru, který možná herně nepřesvědčil, ale stejně jako v předešlém kole proti Portu mu opatrná hra přinášela výsledky.

Do druhé půle již Foxes přece jen vstoupili aktivněji, avšak tentokrát jim finální fáze ani v jednom z případů nevyšla podle představ a brankář Olsen ani nemusel zasahovat. To Kasper Schmeichel musel být na pozoru po teči aktivního Corneliuse. Blízko ke svému druhému gólu měl na přelomu hodiny hry Riyad Mahrez, avšak tentokrát jeho zakončení scházela přenost. To Islam Slimani byl již úspěšnější, když pohotově dorazil vlastní střelu odraženou od břevna, jenže rozhodčí mu pojišťovací trefu na 2:0 neuznali kvůli hraničnímu postavení mimo hru.

Souboj Andrease Corneliuse s Kasperem Schmeichelem pokračoval až do samého konce - v poslední minutě základní hrací doby měl hostující útočník vyrovnání na kopačce, jenže dánský gólman vytasil špičkový zákrok proti jeho ráně do protipohybu a zařídil tak Leicesteru veledůležité tři body za těsný triumf 1:0.

Autor: Martin Kantor