0 : 1
(0:0)
Maksimir, Záhřeb

Lyon těsně vyhrál na hřišti Dinama a stále usiluje o postup

Lyon dokázal urvat nejtěsnější možné vítězství na půdě Záhřebu a stále živí naději na postup do osmifinále Ligy mistrů, musí však v posledním zápase porazit Sevillu před vlastními fanoušky minimálně o dvě branky. Dinamo ani na pátý pokus nedokázalo skórovat a definitivně ztratilo naději na zisk alespoň třetí pozice.

Když se Olympique podíval do Záhřebu naposledy, nasázel tam celkově sedm branek a Bafétimbi Gomis stihl nejrychlejší hattrick v milionářské soutěži. Tentokráte však narazil na tužší odpor. Proti trápícímu se soupeři, který ani nevládne na domácí scéně a je až druhý, se až ve druhém poločase prosadil Alexandre Lacazette.

Do první vážnější šance se propracoval právě nejlepší střelec hostujícího celku, nicméně jeho ne úplně ideální hlavičku dokázal zlikvidovat brankář Livakovič. Na druhé straně se do slušné střelecké pozice dostal Šitum, nicméně s jeho pokusem si lyonský gólman Lopes poradil. A poté zlikvidoval i slabé zakončení Pavičiče.

Ve 28. minutě měli Les Gones asi největší možnost na otevření skóre. Valbuena zasekl na pravé straně míč u šestnáctky, poslal ho dozadu na Ferriho, který levačkou orazítkoval ke své smůle břevno. Osm minut před koncem byla Cornetova rána zablokována, následně se Valbuena snažil překonat Livakoviče, ale neuspěl.

I po přestávce hledali svěřenci kouče Bruna Génésia cestu za úvodním gólem a ve 48. minutě si vytvořili další velkou příležitost. Rafael vnikl do šestnáctky, prostrčil balón na Ferriho, jenž pálil z halfvoleje jen do rukavic Livakoviče. Domácí trenér Ivajlo Petev se se svým mužstvem následně dobře bránil, nakonec se však hosté radovali osmnáct minut před koncem.

Rafael unikl podél pravé strany, poslal přízemní přihrávku na druhou stranu, kam si nabíhal Lacazette, jenž z blízkosti v pohodě zacílil. Dinamo nenašlo na tohle inkasování žádnou odpověď. Pouze jednu jedinou střelu mezi tři tyče do konce střetnutí vyslal Junior Fernandes v 84. minutě, ovšem Lopes si s touhle situací bez problémů poradil.

Autor: Patrik Sandev / uefa.com