1 : 1
(0:1)
Arena CSKA, Moskva

Po gólu na obou stranách. CSKA a Leverkusen se rozešli smírně

Povzbuzeni povedeným výkonem ve Wembley, kde porazili Tottenham 1:0 zásluhou gólu Kevina Kampla, ale naopak zklamáni až devátým místem v bundesligové tabulce, kde při domácím pátečním duelu s ligovým nováčkem z Lipska ztratili v podstatě vyhraný zápas, mohli jít do úterního střetnutí na hřišti CSKA Moskva fotbalisté Bayeru Leverkusen.

Domácí vstoupili do zápasu lépe, když mohli rozvlnit síť branky, jíž střežil Bernd Leno, po dvou velkých šancích v páté a jedenácté minutě. Co to však bylo mužstvu Leonida Sluckého platné, když v šestnácté minutě Kampl ideálně našel Vollanda, a spolupráce obou jmenovců skončila prvním gólem utkání a Werkself vedli.

Šanci srovnat krok měl ruský celek ve třicáté minutě, když vybídl Wernbloom ke skórování centrem Dzagojeva, jemuž se podařilo si míč zpracovat, avšak následná nepřesná střela gólmanovi Leverkusenu příliš starostí nepřidělala. Do kabin se tak šlo za stavu příznivějšího pro tým hostí.

Po návratu z kabin měl příležitost zvýšit náskok svého celku Hakan Calhanoglu, když rozehrával standardní situaci ze zajímavého místa. Jeho přímý kop však branku Igora Akinfejeva o nějaký ten kousek minul a na stavu 1:0 se nic neměnilo.

V pětasedmdesáté minutě se střetl ve velkém vápně Henrichs s Fernandesem a rozhodčí toto setkání posoudil jako penaltové. Míč si na značku pokutového kopu postavil Bibras Natcho a byť zvolil přízemní střelu k levé tyči, přičemž si stejnou stranu vybral i gólman Leno, stejně dokázal mladého německého brankáře překonat. Domácí fanoušci se mohli radovat, CSKA se podařilo srovnat.

Ke třem bodů však už domácí zápas nedovedli, neboť poslední čtvrthodinka hry už žádné další branky nenabídla. CSKA a Leverkusen se tak rozešli smírně výsledkem 1:1.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com