01.11.2016 18:45 CET
1 : 1
(0:0)

V Istabulu se body dělily, remízu zařídil krásnou trefou Hamšík

Remízou 1:1 skončilo utkání skupiny B mezi Besiktasem a Neapolí. Italský celek měl více ze hry, ale spoustu šancí zahodil a pak se musel strachovat, neboť čtvrthodinu před koncem zahrál rukou ve vápně Maksimovič a Quaresma nařízenou penaltu proměnil. Remízu 1:1 pak zařídil povedenou ranou Marek Hamšík.

V prvním zápase překvapivě triumfoval Besiktas, který na San Paolo zvítězil 3:2 a razantně se přihlásil do bojů o postup do osmifinále. Parthenopei tak měli svému soupeři co oplácet.

Bouřlivé prostředí není pro Neapol ničím neznámým a v Istanbulu podle toho vypadal začátek utkání. Už ve 2. minutě byl na malém vápně ve stoprocentní příležitosti Manolo Gabbiadini, ale Fabriho nepřekonal. O pár minut později si zpracoval pas za obranu opět Gabbiadini a jeho pohotovou střelu Fabri vyrazil nohou. Začátek utkání rozhodně nenudil, více ze hry měli hostující Azzurri.

Domácí kouč Senol Günes musel už po čtyřiadvaceti minutách sáhnout k prvnímu střídání. Zraněného Duška Tošiće nahradil Cenk Tosun. Ale na první šanci čekali fanoušci Besiktase až do 30. minuty, kdy Koulibalyho zaváhání mohl z malého vápna potrestat Atiba Hutchinson, jenomže zatímco Reinu překonal, tyčku nepřelstil.

Také ve druhém poločase si první tutovku připsala Neapol. José Callejón byl před Fabrim úplně sám a měl spoustu času na zakončení, ale znovu se vyznamenal Fabri. Parthenopei nadále pokračovali v zahazování šancí, Insigne zpoza vápna těsně přestřelil a po nepovedené střele Callejóna se jen tak tak nedostal k dorážce Hamšík.

Besiktas toho vepředu moc nevymyslel, přesto se nakonec ujal vedení. Aboubakar napálil ruku Maksimoviče a sudí čtvrthodiny před koncem nařídil pokutový kop ve prospěch domácích. Zkušený Quaresma si s penaltou poradil, byť Reina vystihl směr a Besiktas vedl v důležitém utkání 1:0.

Radost fanoušků na stadionu Inönü netrvala dlouho. Jen čtyři minuty po Quaresmově penaltě se z dálky parádně opřel do míče Marek Hamšík a Fabri se natahoval marně. Ve zbytku utkání byla opět aktivnější Neapol, ale Insigne v nastavení poslal balón je těsně vedle. Besiktas nebyl lepším týmem, v zápase si prakticky nic nevytvořil a za získaný bod může být rád, byť ještě sedm minut před koncem vedl.

Autor: Ondřej Linhart