14.09.2016 20:45 CET
2 : 2
(2:2)

Dvougólové vedení nestačilo, Leverkusen a CSKA si body dělí

Ve středu večer začal nový ročník Ligy mistrů i pro Leverkusen. Třetí celek loňské bundesligové sezony přivítal v BayAreně CSKA Moskva a i vzhledem k letnímu posílení kádru byl jednoznačným favoritem utkání.

To potvrdil i úvod zápasu, kdy si v deváté minutě výtečně balon v šestnátce zpracoval Mehmedi a otevřel skóre střetnutí. Na 2:0 o pouhých šest minut později zvyšoval Hakan Calhanoglu, jenž se dostal k míči po přihrávce od Kevina Kampla a jehož tečovaná střela doplula až za záda brankáře Akinfejeva.

Zápasu však dodal novou dramatičnost Alan Dzagojev. Záložník CSKA si po výborném balonu od Fernandese udělal z defenzivy domácích dobrý den, poprvé v zápase překonal Bernda Lena a snížil na 1:2. Definitivně pak příznivcům Bayeru úsměv zmrzl o dvě minuty později, kdy si Traorého vtipná přihrávka našla Jerjemenka, který nadělil gólmanu Leverkusenu jesličky a vyrovnal skóre zápasu.

V jedenapadesáté minutě rozesmutnil domácí fanoušky Lars Bender. Kapitán Leverkusenu, který se nedávno zotavil ze zranění, které si způsobil ve finále olympijského turnaje v Brazílii, musel hřiště s bolestivým výrazem opustit a na ploše ho nahradil daleko útočněji laděný, z Hoffenheimu přestoupivší Kevin Volland.

Zbytek zápasu přinesl už jen dvě žluté karty udělené hráčům Bayeru. Prvním potrestaným byl v osmdesáté třetí minutě Wendell, o tři minuty později ho doplnil spoluhráč Henrichs. Dalšího gólu se už ale diváci v Leverkusenu nedočkali a příznivci domácího celku se tak museli spokojit s bodem, který je pro Werkself však vzhledem k nadějnému úvodu střetnutí spíše zklamáním.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com