07.12.2016 20:45 CET
3 : 0
(1:0)

Bayer Leverkusen - AS Monaco 3:0

Leverkusen si na závěr skupiny hravě poradil s Monakem a celkově zvítězil 3:0. Musíme ale připomenout, že v zápase, snad s výjimkou finanční odměny, již o nic nešlo. Skóre načal v prvním poločase Jurčenko a ve druhém zvyšovali Brandt a vlastencem De Sanctis.

Monako mělo prvenství ve skupině E jisté a tento zápas na tom nemohl vůbec nic změnit, stejně jako na postupu Bayeru. Obě sestavy podle toho vypadaly, logicky trenéři nechali největší opory odpočívat.

Lépe si vedl domácí tým, který měl v prvním poločase několik velice solidních příležitostí. Tu první prováhal Chicharito, tu druhou zase Kiessling. Každopádně snaha Bayeru nezůstala bez odezvy. Po půlhodině napřáhl ze střední vzdálenosti Vladlen Jurčenko a jeho krásná rána zapadla do sítě! Německý celek měl i další příležitosti, tu největší asi Dragović, ale jednobrankové skóre se už v první pětačtyřicetiminutovce nezměnilo.

Jestli chtělo Monako pomýšlet na bodový zisk, muselo ve druhém poločase výrazně přidat. V tom prvním si nedokázalo prakticky nic vytvořit, jenže jakékoliv šance vzaly za své hned ve 48. minutě. Baumgartlinger potáhl rychlý protiútok, předal balón Calhanogluovi, jenž celou akci ještě vyšperkoval přesnou přihrávkou na Brandta, a ten překonal De Sanctise - 2:0 pro Leverkusen.

Až v 56. minutě se naskytla šance hostům. Moutinho byl na malém vápně úplně sám, jenomže stoprocentní příležitost poslal do tyče! Na druhé straně zase těsně minul Wendel. V závěru utkání byl v pokutovém území Francouzů faulován Russe a sudí odpískal pokutový kop. Wendel jej poslal do břevna, ale Monako mělo pořádnou porci smůly, protože míč trefil záda De Sanctise a od něho se přeci jenom dostal balón do sítě! Na třígólovém vítězství domácích se už nic nezměnilo.