27.09.2016 20:45 CET
1 : 1
(0:0)

Leverkusen přišel v Monaku o vítězství v poslední minutě

Bayer Leverkusen v Monaku mocně sahal po nečekaných třech bodech, když se sedmnáct minut před koncem trefil Javier Hernández, avšak nakonec stejně jako v prvním zápase s CSKA Moskva německý tým uhrál pouze remízu. Ve čtvrté minutě nastavení totiž srovnal na konečných 1:1 překrásnou ranou pod břevno Kamil Glik a Monako tak se čtyřmi body nadále hájí první místo ve skupině E před dotírajícím Tottenhamem.

Monako do utkání vstupovalo jako mírný favorit, přestože nedávno ve francouzské lize utrpělo debakl 0:4 v zápase s Nice, které díky tomu vystřídalo knížecí klub na čele ligové tabulky. První střelecký pokus zápasu si ovšem připsal hostující Kevin Volland, jehož ránu monacká obrana zavčasu zvládla zablokovat. Leverkusen však se svým ofenzivním pojetím dělal Monaku potíže, a tak domácí záhy sáhli dokonce ke změně rozestavení.

Hra se od té chvíle vyrovnala a do konce první půle se již diváci takřka žádných šancí nedočkali. Za zmínku stojí snad jen střela domácího Lemara po efektní patičce Djibrila Sidibého na samém sklonku úvodní pětačtyřicetiminutovky, která ale zamířila příliš vysoko. Na opačné straně hned záhy kontroval Javier Hernández, jenž již zamířil přesněji, avšak brankář Subašić proti ráně mexického útočníka vytáhl špičkový zákrok a udržel do přestávky bezbrankový stav.

Krátce po změně stran Bernardo Silva zvládl překonat brankáře Lena, jenže hostujícího gólmana zvládl v klíčové chvíli zastoupit pohotovým blokem Omer Toprak. Průlom skóre si tak nakonec připsali hosté, když Mehmediho centr z pravé strany přistál na hlavě Hernándeze, jenž si připsal jubilejní stý soutěžní gól na evropském kontinentu. Výhru tím však Chicharito svému týmu nezajistil, neboť pouhých patnáct vteřin před vypršením poslední čtvrté minuty nastavení se do míče zpoza šestnáctky opřel Kamil Glik a fantastickou pumelicí propálil zaskočeného Lena na konečných 1:1.

Monako tak nadále vévodí skupině E se čtyřmi body a pojistit si výhodné postavení dále může ve dvou střetnutích s posledním CSKA Moskva, zatímco Leverkusen se dvěma body drží třetí příčku a čeká jej nyní dvojzápas s Tottenhamem Hotspur.

Autor: Martin Kantor / espn.co.uk