0 : 2
(0:1)
Mestalla, Valencia

Valencia CF - Olympique Lyon 0:2

Ani změna na trenérském postu nakonec nepomohla Valencii k tomu, aby zachránila svou účast v Lize mistrů. Los Che doma podlehli francouzskému Lyonu 0:2 zásluhou branek Corzeta s Lacazettem, ovšem i v případě vítězství by na ně zbylo pouze třetí místo, neboť v souběžně hraném utkání zvládl Gent svůj střet s vedoucím Zenitem Petrohrad a nečekaný postup do osmifinále si vyválčil výhrou 2:1 sám. Lyon navzdory příjemné výhře zůstává ve skupině H poslední.

Takto si Gary Neville svůj první soutěžní zápas na valencijské lavičce nepředstavoval. Valencie sice vstoupila do utkání aktivně a Shkodran Mustafi měl dvakrát velmi blízko k protržení bezbrankového stavu, který v jednom případě pokazil až hvizd rozhodčího za domnělý útočný faul, ovšem ve zbytku utkání se Lyon prezentoval sympatickým výkonem a chladnokrevným zakončením, které mu přinesly zasloužené vítězství.

Hned v osmé minutě Mustafi tvrdou hlavičkou napálil ke smůle domácích z Rodrigova rohového kopu pouze břevno. Německý reprezentant se pár minut nato sice nakrátko po dalším rohu mohl radovat, jenže rozhodčí před jeho na pohled regulérním gólem zahlédl provinění proti pravidlům a Mustafiho branku tak neuznal. Lyon této šťastné situace využil k vlastní tvorbě šancí a ve dvanácté minutě měl gól na kopačceCornet, když jej do samostatného úniku vyslal Lacazette, avšak francouzský mladíček tváří v tvář Jaumemu Domenechovi selhal.

Jaume pak po půlhodině hry musel předvést ještě lepší zákrok při ráně Rafaela z přímého kopu, ovšem pár minut nato již přece jenom musel lovit míč ze své sítě. V sedmatřicáté minutě se aktivní Cornet uvolnil z pravého křídla do středu hřiště a fantastickou kroucenou ranou do horního růžku poslal Lyon do vedení. Zaskočená Valencie si nedokázala pořádně tvořit šance ani po změně stran a Lyon naopak nepřestával podnikat nebezpečné protiútoky. Z jednoho takového neměl daleko ke skórování Sergi Darder, ovšem zblízka se nakonec netrefil.

Když pak s blížícím se závěrem utkání nedokázal skórovat po rohovém kopu ani Dani Parejo vinou uspěchaného zakončení, dostal Lyon ještě jednu šanci udeřit. Čtvrthodinu před koncem si Lacazette převzal chytrý pas Tolissa a chladnokrevně zavěsil poté, co si odstavil domácího stopera Abdennoura.

Autor: Martin Kantor / espn.co.uk