24.11.2015 20:45 CET
1 : 2
(1:1)

Lyon selhal, Gent je blízko postupu do osmifinále

Lyon prohrál počtvrté ve skupině a už kolo před koncem se rozloučil nejen s nadějemi na osmifinále Ligy mistrů, avšak i s možností proklouznout do jarních bojů Evropské ligy. Gent naopak udělal výrazný krok za nečekaným ziskem druhého místa. Na Stade de Gerland mu vítězství vystřílel v páté minutě nastavení náhradník Kalifa Coulibaly.

První polovina základních skupin Gentu nevyšla. A jako by se zdálo, že bude bojovat maximálně o třetí příčku. Jenže svěřenci Heina Vanhaezebroucka následně dvakrát zvítězili a najednou mají postup ve svých rukou. Soupeřit budou na dálku s Valencií, s níž mají lepší vzájemné zápasy a také o bod navíc.

Evropské loučení se Stade de Gerland nedopadlo pro domácí vůbec dobře. Krutá porážka ze samotného závěru znamená, že na tomhle slavném stánku už žádný další evropský protivník nestane. Přitom Les Gones vstoupili do utkání velmi dobře. Ghezzal v 7. minutě ve středu pole hezky vybojoval míč, přihrál ho na Ferriho, jenž zamířil přesně na bližší tyčku.

Na druhé straně mohl rychle vyrovnat Renato Neto, jeho hlavičku ovšem zpoza břevna fantasticky vyškrábl gólman Lopes. Jen o minutu později pak přišel na řadu dost sporný moment. Lacazette se řítil sám na brankáře Selse, ten zastavil balón rukou, ale již mimo pokutové území. Rozhodčí však situaci jako nedovelenou neposoudili.

Po dvaceti minutách hry se ve vápně dostal ke střele z velmi dobré pozice Dejaegere, jenže nepřesným zakončením srovnání stavu odmítl. Nakonec se KAA radoval ve 32. minutě a to díky brance, o níž se bude rozhodně ještě hovořit. Standardku totiž Vanhaezebrouckovo mužstvo rozehrálo originálně.

Když domácí postavili svou vlastní zeď na pravidly předepsanou vzdálenost, hosté utvořili svou vlastní, navíc pohybující se spolu s rozehrávajícím Milicevicem. Ten trefil míč parádně, Lopes navíc absolutně nic neviděl, takže se po jeho pokusu k tyči natahoval marně. V závěru půle si ještě domácí muž v rukavicích musel poradit s hlavičkou Dejaegereho.

Druhé dějství už tak bohaté na šance nebylo a vše podstatné se vlastně odehrálo v závěrečných minutách. Lacazette v 88. minutě v šestnáctce z blízkosti neuspěl, neboť jeho pokus zablokovala soupeřova defenzíva. Na druhé straně se naopak prosadil Coulibaly, který byl na hřišti jen pár okamžiků. Trestuhodně nebráněný rozhodl o výhře hostů hlavou.

Autor: Patrik Sandev / uefa.com