21.10.2015 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

Malmö zásluhou Rosenberga zdolalo ukrajinský Šachtar Doněck

Hráči švédského Malmö se postarali o velké překvapení proti ukrajinskému Šachtaru a díky nejtěsnějšímu vítězství 1:0 si připsali první tři body. V tabulce se tak dostali na třetí místo a na vedoucí duo Real - PSG ztrácejí v tuto chvíli čtyři body. Šachtar je naopak stále bez bodu se skóre 0:8 a pokud se chce probojovat alespoň do Evropské ligy, tak musí uspět v příštím utkání v domácím prostředí právě proti Malmö.

Jedinou branku zápasu vsítili domácí krátce po odehrané čtvrthodině z první vážnější akce. Po hezké přízemní kombinaci na levé straně se dostal k míči Konate, zbavil se protihráče a v obležení poslal naprosto milimetrovou zpětnou přihrávku na osamoceného kapitána Marcuse Rosenberga. Ten střelou z penaltového puntíku zakončil doprostřed branky do protipohybu bezmocného gólmana Pjatova.

V dalších minutách tvořili hosté hru, ovšem najít recept na skvělou defenzívu soupeře se jim nepodařilo. Naopak zhruba pět minut před přestávkou mohl zvýšit vedení švédského týmu Berget. Ten si naběhl po rychlém brejku na přihrávku z pravé strany do pokutového území a z první z dvanácti metrů vypálil, Pjatov parádním zákrokem vytěsnil balón nad horní tyčku. Stejný hráč zahrozil dvě minuty po přestávce.

Tentokráte si naběhl na výbornou kolmici od Đurđiče a vypálil na zadní tyč, kterou minul o pár decimetrů. V 56. minutě mělo Malmö obrovskou možnost pojistit své vedení. Srna totiž v pokutovém území fauloval a byl oceněn žlutou kartou, balón si na penaltový puntík postavil Đurđić. Tvrdou ranou zamířil k levé tyči, ovšem Pjatov fantastickým zákrokem vyrazil míč na rohový kop. Malmö bylo aktivnější i nadále a opět zahrozilo krátce po hodině hry.

Po centru z levé strany od Bergeta byl míč tečován a nakonec se odrazil od vzdálenější tyčky, domácím chyběl vskutku malý kousek štěstí. V 65. minutě se v další vyložené příležitosti objevil Rodič, pokus o lob mu však nevyšel a nakonec zamířil pouze do náručí Pjatova. O tři minuty později se před Pjatovem ocitl nikým nehlídaný Berget, ani tentokráte však na hostujícího strážce nevyzrál a zblízka ho propálit nedokázal.

Ve zbývajícím průběhu se domácí soustředili hlavně na kvalitní defenzívu a protivníka nepustili do jediné vážnější možnosti, působili mnohem zkušenějším dojmem a tříbodový zisk si zcela zasloužili.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, espnfc.com