2 : 2
(1:1)
Olimpijskyj, Kyjev

Dramatický souboj Kyjeva s Portem skončil remízou 2:2

Velké drama přinesl souboj Dynama Kyjev a Porta. Týmy, které se s největší pravděpodobností budou prát o druhé místo ve skupině G za Chelsea, zatížily konto soupeře shodně dvakrát, přičemž polovina branek padla v závěrečné desetiminutovce. Hrdinou utkání se mohl stát Aboubakar, jenž dal oba góly Porta, avšak v samém závěru vyrovnal Bujalskij.

Zápas měl poměrně dobrou úroveň úplně od počátku, už v osmé minutě byl blízko otevírací brance ukrajinský celek, který div nevyužil zaváhání Ikera Casillase. Legenda Realu a nový gólman Porta neudržel míč po rohovém kopu a Garmash s Moraesem měli v závaru dobrou šanci doklepnout míč do sítě.

Nevyužili jej, ale dlouho je to trápit nemuselo. Ve dvacáté minutě se totiž právě Garmash protáhl po pravé straně až k blízkosti vápna domácích, jeho centr proklouzl Pereirovi mezi nohama a Oleg Gusev poslal Dynamo do vedení. To mu však vydrželo pouhé tři minuty, pak si totiž Layún pohrál na levé straně Porta s Gonzalezem a poslal balón perfektně na hlavu skórujícího Vincenta Aboubakara.

V závěru prvního dějství ještě udržel vyrovnaný stav tentokrát dokonalý Iker Casillas, jenž si poradil s velmi dobrou střelou aktivního Garmashe. Po změně stran tempo hry trošku polevilo a nějakou zajímavou akci si diváci v Kyjevě užili až v posledních pětadvaceti minutách.

Opět u toho byl záložník Denis Garmash, jenž nebezpečně pálil z hranice vápna, ale Maicon jeho pokus tečoval nad břevno. Na druhé straně se osmělil střídající Corona, proti němuž výtečně zasáhl gólman Dynama Rybka.

Bylo to však přece jen Porto, kdo ještě do závěrečných minut tahal v utkání za delší konec. Po následném rohovém kopu totiž Rybka naopak zaváhal, vysoký míč prodloužil přesně do míst, kde čekal připravený Aboubakar, jenž měl velmi snadnou pozici.

Jakékoli oslavy portugalského týmu však byly předčasné, jelikož dvě minuty před koncem srovnal na konečných 2:2 ukrajinský žolík Vitalij Bujalskij. Rybalkův přímý kop sice narazil do zdi, ale když exekutor vzápětí přehodil překvapenou obranu, mohl důrazný Bujalskij hlavou dotlačit míč do sítě.

Autor: Marek Ustohal