24.11.2015 18:00 CET
1 : 1
(1:0)

BATE Borisov - Bayer Leverkusen 1:1

BATE získalo proti Leverkusenu cenný bod a nadále tak živí naděje na pohárové jaro; naopak postupové ambice německého týmu dostaly pořádnou ránu. Remízu 1:1 dokonce musel favoritovi zachraňovat až po změně stran Admir Mehmedi..

Největší radost z tohoto výsledku tak má Barcelona, která tím pádem najisto postupuje do osmifinále, zatímco Bayer ještě čeká pořádná bitva. Dnes byli hosté opticky lepším týmem a výhru by si možná zasloužili, leč zradily je dvě věci - špatná koncovka a také nevídaný kiks jindy spolehlivého gólmana Bernda Lena, který dovolil Michajlu Hordejčukovi otevřít skóre už po dvou minutách hry. Kapitán Aleksandar Volodko našel na levém křídle Hordejčuka, bránící Giulio Donati jej nedokázal zastavit a výsledkem byla slabá propagační střela, kterou Leno nepochopitelně pustil mezi nohama do sítě.

Schmidtovi svěřenci tak od samého začátku tahali za kratší konec, brzy se však dostali do tempa a po zbytek první půle jasně dominovali. Ani vysoké procento držení míče jim však dlouho nepomáhalo; Borisov bránil pozorně a gólman Sjarhyj Černik měl mezi tyčemi relativní klid. Až s blížící se pauzou přišly první skutečné šance: Calhanoglu pálil z rohu vápna těsně mimo, načež se Hernández teatrálním skokem snažil vymodlit si penaltu.

Mexický forvard vstupoval do zápasu v excelentní formě - prosadil se v sedmi (!) zápasech za sebou - dnes však jeho série skončila. Postaral se o to zejména Černik, který těsně před změnou stran předvedl možná nejdůležitější zákrok utkání - Hernández zpracoval míč od Mehmediho a z malého vápna vypálil, domácí brankář však jeho střelu skvěle zachytil.

Také druhé dějství otevřela nadějná Mexičanova rána, tentokrát z dálky po pěkném sólu; jinak ale Bayer nepůsobil tak dominantně jako v první půli. Nejnebezpečnějším mužem na hřišti byl v tu chvíli Karim Bellarabi, který nejprve volejem prověřil Černikovu pozornost a poté jeho nebezpečnou střelu tečovali domácí mimo. Černik si poradil také s první připomínkou Mehmediho. Švýcarský reprezentant se nakonec dočkal až v 68. minutě, když zpracoval chytrý pas od Calhanoglua a technickým volejem uklidil míč ke vzdálenější tyči. Možná se jen snažil centrem najít nabíhajícího Hernándeze, to však nakonec nikomu nevadilo - 1:1.

V závěru se Bayer snažil o vítězství, Černik byl ale spolehlivý a Wendellův pokus zlikvidoval. Jinak se BATE ubránilo znamenitě a do dalších šancí favorita už nepustilo. Mezi oběma dnešními soupeři tak zůstává pouze jednobodový rozdíl, hosty však ještě čeká zápas s Barcelonou. Vypadá to, že o druhé i třetí místo se strhne ještě pořádný boj..

Autor: Dominik Zezula / goal.com