21.10.2014 20:45 CET
0 : 1
(0:0)

PSG po boji udolal kyperský APOEL, branku zařídil Cavani

Opravdu s velkou dávkou štěstí se Pařížanům podařilo získat všechny body z půdy Nikósie. Opět se ukázalo, a to především v první půli, že ofenzíva bez Zlatana Ibrahimovice hostům hodně vázne. APOEL proti favoritovi nehrál vůbec špatně, dlouho držel výborný výsledek, jenže radost mu nakonec zkazil v závěru Edinson Cavani.

Svěřenci Giorgose Donise byli na francouzského mistra velmi dobře připraveni. I když PSG držel prakticky po celou první pětačtyřicetiminutovku míč více na kopačkách, do vyloženější šance se za tu dobu dostat nedokázal. Gólman Pardo musel likvidovat jen pokus Pastoreho ze 20. minuty, o pár chvil později Cavani hlavičkoval jen do boční sítě.

Opravdu velmi nudou první půli vystřídalo o něco lepší druhé dějství. A mužstvo Laurenta Blanca, který do sestavy přece jenom zařadil po téměř tříměsíční pauze již uzdraveného Thiaga Silvu a na druhou stoperskou pozici nasadil i Davida Luize, do něj vstoupilo hodně zostra. Cavaniho hlavičku konečky prstů vytěsnil až Pardo.

Sedmnáct minut před koncem nevypálil vůbec špatně Cabaye, avšak Pardovi se balón podařilo zkrotit. Utkání by asi více slušela remíza, poslední slovo si však vzal uruguayský reprezentant. Bahebeck hrudí sklepl centr na Cavaniho, který ho těžko zpracovával, ale pak i v pádu dokázal zamířit přesně k tyči.

Bylo vidět, že APOEL chce uhrát jakýkoli pozitivní výsledek, a proto se soustředil především na bránění nerozhodného stavu. Konečný výsledek je pro něj krutý, neboť nebyl rozhodně o nic horším týmem než jeho soupeř. Už v první půli například zahrozil ve 3. minutě svou střelou Sheridan, nicméně brankář Sirigu se překvapit nenechal.

Skórovat mohl rovněž Efrem, ovšem jeho gólovou hlavičku odvrátil na brankové čáře David Luiz. Brazilský obránce, jenž vynechal páteční ligové klání v Lens, se pak stal klíčovou osobu svého týmu v 56. minutě. Manduca totiž svým pasem našel hlavu Gomese, jehož střela už mířila do branky, nebýt právě dobře postaveného protihráče na brankové čáře.

Autor: Patrik Sandev / uefa.com, espnfc.com