24.10.2012 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Zenit Petrohrad - RSC Anderlecht 1:0

Fotbalisté Zenitu dokázali vybojovat velice cenné tři body a díky tomu si uchovali naději na postup ze základní skupiny. Duel v Petrohradu byl hodně dlouho vyrovnaný a domácí se nemohli prosadit, nakonec ale necelých dvacet minut před koncem dokázal Aleksandr Keržakov proměnit penaltu a zařídil ruskému celku první tři body. Díky tomu se dostal na třetí místo právě před Anderlecht, který je s jedním bodem poslední.

Zenit tak bude čekat na večerní duel Milána s Malágou a určitě bude doufat v úspěch španělského celku. Do vedení přitom mohli jít hosté už po necelých patnácti minutách, když Milan Jovanovič dostal krásnou přihrávku za obranu na bližší tyč a vystřelil, jenž ve stoprocentní pozici branku minul. Ve 20. minutě zahrozil na druhé straně z přímého volného kopu Hulk, avšak jeho rána letěla těsně nad hostující svatyni.

Po necelé půl hodině zazdil celou akci Guillaume Gillet, který sám před gólmanem Vjačeslavem Malafejevem chtěl najít lépe postaveného spoluhráče, jeho přihrávka mu však vůbec nesedla. Zenit se do konce poločasu už do žádné větší akce nedostal a Anderlecht měl překvapivě větší tlak. Po poločase měli domácí více ze hry a drželi častěji míč na kopačkách, po velice špatné úvodní dvacetiminutovce si ovšem vytvořili první šanci hosté.

K dobré střele z dvaceti metrů se dostal Lucas Biglia a Malafejev předvedl skvělý zákrok, když tvrdou střelu vyrazil do bezpečí. Na druhé straně zahrozil Vladimir Bystrov, jeho rána z otočky z deseti metrů skončila těsně nad brankou. V 70 minutě se zrodil rozhodující moment zápasu, když byl v pokutovém území faulován Aleksandr Anjukov a rozhodčí odpískal pokutový kop, který s naprostým přehledem proměnil Keržakov.

O něco později na druhé straně byl ve vápně faulován Oleksandr Jakovenko a měla se také kopat penalta, jenže rozhodčí tentokráte nepískal. V dalším průběhu zachraňovaly obě obrany na poslední chvíli střely do prázdné branky, skóre se tak neměnilo. Ve čtvrté nastavené minutě mohl zvýšit náskok domácích Hulk, jenže ten byl také v poslední možnou chvíli odzbrojen a výsledek tak zůstal neměnný.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com, eurofotbal.cz