01.11.2011 20:45 CET
1 : 1
(0:1)

Chelsea pokračuje v mizérii, nedokázala porazit ani Genk

Aktuální krize Chelsea pokračuje. Remízou na půdě Genku, posledního týmu tabulky skupiny E, si navíc připustila těžší boj v posledních dvou kolech o postup do osmifinále, jelikož Leverkusen venku prohrál 1:3 s Valencií. Na trefu Ramirese z prvního dějství odpověděl ve druhé půli Vossen a Genk tak získal svůj první bod v Lize mistrů.

Zápas toho zpočátku pro oko diváka příliš nenabídl. Snad jen slabá hlavička domácího beka Hylanda, kterou v pohodě chytil brankář Čech, trochu mohla pobídnout k diskuzi mezi fanoušky na tribunách. Důležitý moment na sebe nechal čekat do 26. minuty. Ramires si narazil s Torrsem a i z těžkého úhlu otevřel skóre utkání.

Šest minut před koncem mohla Chelsea vedení zvýšit, jenže Meireles napálil tyčku. A o pár chvil později hosté zahrávali pokutový kop. Buffel totiž hrábl rukou do Maloudova centru, David Luiz si postavil míč na bílý puntík, avšak mezi třemi tyčemi se blýskl genkský gólman Köteles, který mu penaltu lapil.

Jako by tahle chycená penalta trochu Genk nakopla a v 54. minutě mohl klidně vyrovnat. Borre svým pasem našel Nwangangu, jenž ale z blízkosti ztroskotal na Čechovi. Belgický celek nakonec prolomil obranu soupeře v 61. minutě. Camus zleva přihrál do vápna, kam si naběhl Vossen a ke vzdálenější tyči v pohodě zacílil.

Manažer Blues Villas-Boas se snažil na tento průběžný stav zareagovat dvojitým střídáním, takže na hřiště místo Anelky a Ramirese vstoupili Sturridge s Lampardem, ovšem ani tahle změna hostům příliš nepomohla. V 79. minutě sice tihle dva náhradníci zatopili před domácí brankou, ale Lampard na Sturridgeho pobídku nedosáhl.

Genk zkrátka celkem v pohodě držel pro něj skvělý výsledek, Chelsea se na nějaký větší tlak nezmohla. A to ještě mohla inkasovat od Limbombeho, jehož šanci zlikvidoval Čech. V nastaveném čase mohl strhnout vítězství na stranu hostů Malouda, bohužel pro ně Ngongca s Nadsonem nebezpečí odvrátili.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com