01.11.2011 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

Naděje BVB žije, Olympiakos porazilo 1:0

Dorussia Dortmund dokázala díky brzkému gólu Kevina Großkreutze přehrát Olympiakos a může tak i nadále pomýšlet na postup ze skupiny. Borussen nahrála i remíza na Emirates Stadium, po které svěřenci Jürgena Kloppa ztrácejí na druhou Marseille už jen tři body.

Borussia začala s vědomím nelehké pozice velice aktivně. První varovný výstřel si připsal již ve druhé minutě Schmelzer, debutant v Lize mistrů Megyeri však zasahovat nemusel. Hned vzápětí se po spolupráci Großkreutze s Götzem ocitl v tutovce Perišić, z bezprostřední blízkosti ovšem neuspěl. Ani to domácím vadit nemuselo. V sedmé minutě totiž Götze našel Großkreutze, a ten parádní ranou z 25 metrů nedal Megyerimu šanci - 1:0.

Hosté se z inkasované branky rychle oklepali. Odpověď si chystala dvojice Djebbour - Mirallas, zakončení druhého jmenovaného si ale Weidenfeller pohlídal. Poté se dlouhou dobu na trávníku nic zajímavého nedělo, BVB si v klidu drželo hubený náskok. S koncem poločasu však začal Olympiakos získávat navrch. Jediná možnost, kterou si ovšem řecký celek vypracoval, byl roh Holebase, po kterém nedovolil Mellbergovi zakončovat pohotový Hummels.

I po změně stran byl projev obou celků poněkud těžkopádný. Dalekonosným pokusem se prezentoval Holebas, ani jemu se však na Weidenfellera vyzrát nepodařilo. To domácí straně vzal na sebe odpovědnost teprve 18letý mladíček Leitner, ani jeden z jeho pokusů ale na strážce hostující svatyně nevyzrál. Po hodině hry nabídl Borussen uklidnění Holebas, Lewandowski ovšem jeho nabídku nevyužil a pálil pouze do tyče.

V sedmdesáté třetí minutě měl příležitost i Perišić, jeho střele se ale pro změnu postavil do cesty nesmlouvavý Mellberg. V závěru předvedly oba týmy hned několik střídání, ani to však tolik kýžený efekt nepřineslo. V nastaveném čase mohl Westfalenstadion utichnout hlavičkující Mellberg, švédský reprezentant ovšem podobně jako jeho spoluhráči neuspěl, a tak odjíždí z Vestfálska s prázdnou.

Autor: Jiří Vojík / kicker.de