08.12.2009 20:45 CET
1 : 3
(0:1)

Wolfsburg podlehl Manchesteru United a přenechal postup CSKA

Fotbalisté Wolfsburgu promarnili velkou příležitost a nedokázali postoupit do osmifinále Ligy mistrů, cestu proto uvolnili ruskému soupeři CSKA. Po bojovném výkonu proti Manchesteru United nedokázali nic vytěžit ze svého tlaku, a tak je brankami sestřelil Michael Owen. Ten zaznamenal po hodně dlouhé době kýžený hattrick. Hra Rudých ďáblů se oživila poté, co se na hřišti objevil velký talent francouzského fotbalu Gabriel Obertan.

Ten totiž asistoval u dvou branek United a hlavně ta úvodní byla zcela famózní. Manchester díky výhře pojistil první místo a se 13 body skupině dominoval, Wolfsburg se sedmi bude hrát na jaře Evropskou ligu a nic lehkého ho nečeká. Po celé utkání se v domácím dresu blýskl hlavně Edin Džeko, který neustále zaměstnával hostující beky, avšak dokázal pouze srovnat a další šance vyzněly do ztracena.

V úvodu zahrozili domácí, aktivní Grafite ale gólmana Tomasze Kuszczaka pouze rozehřál k lepším výkonům. Propagačními střelami ho doplnili Christian Gentner a Sascha Riether, ani tohle nemohlo Kuszczaka překvapit. Pak se hra přelévala ze strany na stranu, ovšem žádné vážnější akce se neurodily. Manchester sice mírně tlačil, nicméně pokusy na obou stranách končily buď mimo, nebo byly lahůdkami pro gólmany.

Věci se začaly dít až v závěrečné pětiminutovce. Nejprve tři minuty před koncem vyslal asi z 20 metrů povedenou ránu Makoto Hasebe a Kuszczak musel konečky prstů vytěsnit mimo. Jenže úder zasadili minutu před pauzou hosté, po centru zleva se uvolnil ve středu vápna nikým nehlídaný Michael Owen a zblízka netradičně hlavou otevřel skóre. Hned po pauze ale Vlci přitlačili a dokonce vyrovnali.

Nejprve se urodilo několik nebezpečných centrů do vápna a po deseti minutách hry zleva nacentroval Marcel Schafer, po podskočení jednoho z obránců nekompromisně hlavou zakončil Džeko pod břevno. Od této chvíle Wolfsburg tlačil a nepustil hosty do ničeho, svědčí o tom statistika rohů okolo 80. minuty - 10:1! Dvacet minut před koncem vytěsnil Kuszczak Grafiteho pokus z úhlu na roh, několikrát zahrozil Džeko, ale míč v síti neskončil.

A tak v 74. minutě nejprve přišel na hřiště Obertan a o deset minut později už bylo v táboře United veselo. Po autu Evry zakouzlil a la David Coperfield na lajně právě Obertan a před prázdnou klec poslal Owenovi, jenž se ve skluzu nemýlil - 1:2. V nastavení mohl srovnat Riether, avšak balón před brankou minul a z následného protiútoku po Obertanově kolmici dovršil Owen hattrick nádherným dloubákem za bezmocného Benaglia.

Autor: Viktor Sandev / eurofotbal.cz