29.09.2009 20:45 CET
1 : 1
(0:1)

Unirea Urziceni - VfB Stuttgart 1:1

Jenom částečně dokázaly Unirea a Stuttgart odčinit nezdary z prvních zápasů. Stuttgart si v Rumunsku připsal druhou remízu 1:1, Unirea má po porážce v Seville první bod.

Už ve druhé minutě měl velmi dobrou příležitost Hilbert, jehož nakonec nepřesná střela nemusela mrzet. Již v páté minutě se totiž ocitl sám před Arlauskisem Tasci a přesnou střelou nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci - 0:1.

Stuttgart zvládl vstup do zápasu velmi dobře, v dalších minutách pálil nad Marica, proti Khedirovi nadvakrát zasahoval Arlauskis, Hitzlspergerův projektil prosvištěl těsně vedle a Bokovu střelu zablokoval Galamaz.

Unirea hraje své domácí zápasy v Bukurešti a v prvních třiceti minutách jí hodně chyběla podpora fanoušků. Ve 30. minutě měl z ničeho nic velkou šanci Maftei, z několika metrů ale nedokázal zamířit přesně.

Začátky poločasů byly bohaté na góly, i v tom druhém totiž jeden padl hodně rychle. A tentokráte se prosadili domácí, po nedůrazném odkopu jednoho z fotbalistů Stuttgartu se k míči dostal Varga a parádní střelou na zadní tyč překonal Lehmanna - 1:1.

Stuttgart se snažil odpovědět okamžitě, už o minutu později hlavičkoval Gebhart a Arlauskis musel zasahovat. V 54. minutě Arlauskis neudržel ránu Pogrebňaka, naštěstí pro něho se ale k míči jako první dostal jeden z obránců a odkopl ho do bezpečí.

Hosté byli aktivnější a měli blíže ke vstřelení gólu. Hodně aktivní byl Marica, jeho střely ale netrefovaly prostor dvou tyčí a břevna. Na druhé straně zahrozil nepřesnou hlavičkou Rusescu.

V 74. minutě se k zakončení hlavou znovu dostal Gebhart a nadělal Arlauskisovi nemalé problémy. V závěrečné desetiminutovce mohl nejprve strhnout výhru na německou stranu Hilbert, jenomže po centru Hitzlspergera nemířil přesně. Hitzlsperger se poté převtělil do role zakončovatele, jeho nepřesná střela ale byla tím posledním, co ze zápasu stálo za zmínku.

Autor: Tomáš Pavlík / soccernet.com