24.11.2009 18:30 CET
0 : 0
(0:0)

Kazaň remizovala 0:0 s Dynamem a postup je stále otevřený

Rubin Kazaň si na domácím stadionu neporadil s Dynamem Kyjev, a skupina F tak zůstává pořádně zamotaná. Před zápasem Barcelony s Interem má ruský tým stejně bodů jako druhá Barcelona, Dynamo je pak horší pouze o bod.

Před výkopem ve Španělsku tak od sebe všechny týmy dělí všeho všudy pouze dva body. Druhá Barcelona, ani první Inter tak rozhodně nemají jistotu postupu. O konečných postupujících se tak rozhodne až v posledním termínu - 9. prosince - kdy Kazaň letí do Milána a Dynamo na svém hřišti přivítá úřadujícího šampiona z Barcelony.

Nejlepší příležitost spálil na konci první půle Alejandro Dominguez, k první nebezpečné situaci se ale dostali hosté. Ševčenko z pravé strany centroval na Andrije Jarmolenka, ten ale z bezprostřední blízkosti hlavičkoval nad. Ninkovicovu ránu zase zblokoval obránce Šaronov. Na druhé straně se ukázali i tamní útočníci. Nepříliš tvrdě hlavičkoval Alexander Bucharov, brankář Šovkovskij měl ale přesto poměrně značné problémy se zkrocením neposedného balonu.

Za Dynamo se opět nadějně ukazovala souhra Ševčenka s Jarmolenkem. Ukrajinský forvard znovu našel svého o mnoho let mladšího kolegu, ten ale z několika metrů zklamal podruhé. Za Kazaň se ranou z dálky prezentoval Bucharov, míč se ale ještě před brankářem zastavil na kopačkách obránce Betãa. Zhruba po třiceti minutách hry se začal v lepším světle ukazovat "velký malý muž kazaňský" Dominguez. Nejdříve si s jeho přízemní ranou poradil gólman, jeho následný prudký centr žádného nenašel ze spoluhráčů.

Na druhé straně zase řádilo hvězdné duo Milevskyj-Ševčenko. První jmenovaný minul z ideální pozice branku, bývalý kanonýr AC Milán zase z dálky napálil přímý kop přes břevno. Obě šance ale snadno přebyl Dominguez. Jeho efektní nůžtičky se již snášely za Šovkovského záda, na poslední chvíli ale brankář vytáhl vynikající zákrok. Dorážka pak dopadla na nohu Bucharova, ani on ale do sítě nezamířil.

Ve druhém poločase zahřál své rukavice jako první Ryžikov. Jarmolenkova střela ale naštěstí pro něj postrádala přesnější umístění, Ševčenkova dorážka zase větší tvrdost. Ve vápnu Dynama to vypadalo na nebezpečný závar po Kalešinově centru, nakonec si ale se vším bez větších problémů poradil zkušený brankář Šovkovskij.

Skóre se pak mohlo měnit také v 68. minutě. Na přesný přímý kop Gérsona Magrãa si naběhl Jarmolenko, ani hlavou se ale mezi tři tyče netrefil. Dvě střely Ševčenka pak sice do branky mířily, nepřekonaly ale největší překážku - jistého gólmana Ryžikova. Na druhé straně pálil přesně Dominguez, ale ani Šovkovskyj neměl v tomto problémy. Ránu Milevského opět vytáhl brankář Rubinu.

Pět minut před koncem zahrával standardní situaci z pravé strany Dominguez, po hlavičce Bucharova to již vypadalo z pohledu Rusů nadějně. Vše ale "pokazil" obránce Yussuf, jenž odvrátil na rohový kop. V posledních sekundách ještě pádil sám na brankáře aktivní Bucharov, ale Magrão se stihl vrátit včas a míč mu v závěrečném okamžiku ukopl.

Autor: Anna-Marie Kroupová / skysports.com