20.10.2009 20:45 CET
1 : 4
(1:1)

Rangers FC - Unirea Urziceni 1:4

Rumunský klub Unirea Urziceni ponížil na Ibrox Parku domácí Rangers, kteří prohrou 1:4 zaznamenali jeden z nejhorších výsledků své historie v evropských pohárech. Fanoušci domácích ještě před koncem utkání houfně opouštěli stadion.

Rumunský mistr si díky výhře nad Rangers připsal první vítězství v evropském poháru. Přitom utkání se pro hosty nevyvíjelo vůbec dobře. Do zápasu nemohl nastoupit zraněný gólman Arlauskis a místo něho tak dostal šanci Daniel Tudor, který prožil v bráně start jako z nejhoršího snu. Rangers se po první akci dostali k rohovému kopu. Ten zahrál Rothen, na okraji pokutového území našel Mendese a střelu portugalského záložníka už jen tečoval bránící Ricardo do vlastní sítě.

Rangers si šli pro zvýšení vedení, defenziva Urziceni nepracovala dobře a jen těsně mimo bránu hlavičkoval osamocený Miller. Kouč hostí Dan Petrescu se proto odhodlal k první změně, pravého obránce Nicua nahradil útočníkem Onofrasem. Rangers se dál dostávali do útoku, Miller ani Smith se však k zakončení nedostali. Krátce po půlhodině hry přihrál Apostol Brandanovi a levý obránce Urziceni poslal míč před bránu, do které míč zblízka dorazil Bilasco.

O pět minut později mohli Rangers jít znovu do vedení, když hlavička Weira zasáhla ruku Bruna Fernandese. K následné penaltě se postavil Davis, ale jeho pokus chytil Tudor. Do druhé půle udělali změnu Rangers, Lafferty nahradil lehce zraněného Mendese. Druhý poločas si oba týmy svoji roli vyměnily a Unirea byla od prvních minut jasně aktivnější.

První střelu na bránu vyslal Bilasco a McGregor musel zasahovat. Z následného rohového kopu se míč dostal k Fernandesovi, který patičkou s pomocí teče Laffertyho dostal Unireu do vedení 2:1. V 59. minutě zahrával přímý kop Tiberiu Balan a McCulloch si míč srazil do vlastní sítě. Po třetí brance v síti Rangers a druhé vlastní už fanoušci začínali opouštět stadion. Tečku za utkáním udělal jen o pár minut později Brandan, který zvýšil tečovanou střelu z volného kopu na konečných 4:1 pro Unireu.

Autor: Vít Sedlák / bbc.co.uk