16.09.2009 20:45 CET
1 : 0
(0:0)

Olympiakos Pireus - AZ Alkmaar 1:0

V nezáživném zápase, ve kterém se hrálo o důležité body v očekávaném boji o druhé místo, udělali o něco více pro vítězství domácí. Přes nepřesvědčivý výkon dokázali v závěru vsítit vítězný gól, na který Nizozemci nedokázali odpovědět.

Po sedmi minutách se do první gólové příležitosti dostal hostující Martens, který po příhře Dembeleho neuvěřitelně přestřelil ze dvou kroků. Olympiakos se před svými diváky snažil dostat do tempa a pomalu svého soupeře začal přehrávat.

Po dvaceti minutách měl blízko gólu Leonardo, kterého na malém vápně našel Zairi. Domácí obránce ale nedokázal zblízka přesně zakončit. Poté se hra zase vyrovnala a Alkmaar toho soupeři moc nedovolil, bohužel pro fotbal se k lepší šanci nedostal ani sám.

Až pět minut před koncem se k další nebezpečné hlavičce dostal hráč řeckého týmu. Tentokrát pálil z prakticky stejné pozice jako Leonardo Diogo, který svou hlavičkou jen těsně přestřelil břevno Romerovy branky. To bylo z nudného prvního poločasu vše.

Po deseti minutách druhé půle mohl po centru Zewlakowa střílet z patnácti metrů Zairi, mířil ale moc vysoko. Bohužel náznak zpestření druhé půle jen klamal. Na další šance se muselo čekat až do posledních dvaceti minut.

Holmanův pokus sice Nikopolida překvapil, nicméně brankou neskončil. Dvanáct minut před koncem ale vybuchl radostí domácí stadion. Zairův centr skončil v malém vápně přímo na hlavě Torosida, který rozvlnil síť.

V závěrečném snažení hostů pak hodně scházel vystřídaný El Hamdaoui, který odešel jen dvě minuty před inkasováním branky. Absenci svého kanonýra nedokázal Alkmaar překonat. Přišlo tak jen několik nepřesných pokusů z dálky, které neměly mnoho nadějí na úspěch.

Autor: Josef Gvoždiak / eurosport.com, soccernet.com