30.09.2009 18:30 CET
2 : 1
(1:0)

Český souboj v LM vyzněl lépe pro Necida

První tři body v letošním ročníku Ligy mistrů si na své konto připsali fotbalisté CSKA Moskva za výhru 2:1 nad tureckým Besiktasem. Domácí otevřeli skóre už v sedmé minutě zásluhou Dzagojeva, na rozdíl dvou branek zvyšoval po hodině hry Krasič. Turci pouze v druhé minutě nastaveného času brankou Dağa kosmeticky upravili skóre.

Český obránce ve službách Besiktase Istanbul Tomáš Sivok odehrál celých devadesát minut. Naopak domácí Tomáš Necid byl ze hřiště staženuž ve 64. minutě.

Utkání začalo nádhernou brankou z kopačky Dzagojeva. Ten se z třiceti metrů opřel do míče a vymetl pravý horní růžek turecké svatyně. V první čtvrthodince se domácí dostali ještě do další šance, ale Necid trefil hlavou pouze gólmana hostů. Turecké mužstvo se osmělilo až kolem 20. minuty, avšak Hološko na brankáře Akinfejeva nevyzrál. Poté se šance střídali na obou stranách, ale žádná z nich do kolonky nebezpečných nepatřila. Nepříjemný moment přinesla 34. minuta, kdy musel kvůli zranění odstoupit Filip Hološko. Do konce poločasu se na straně hostů prezentovala dobrými příležitostmi dvojice Kahveci - Nobre, ale vylámala si zuby na Akinfejevovi.

Hosté nezvládli ani nástup do druhé půle a v 61. minutě znovu inkasovali. Krasič předvedl pohlednou individuální akci, kdy se zbavil hned trojice bránících hráčů a překonal padajícího gólmana Besiktase Istanbul - 2:0. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, avšak naráželi na dobře chytajícího gólmana Akinfejeva. Turci se branky nakonec dočkali v druhé minutě nastaveného času. Bobo našel přihrávkou na hranici pokutového území zcela volného Dağa, který bez problémů uklidil míč do sítě.

Autor: Tomáš Lavický / soccernet.com