0 : 3
(0:1)
Inönü, Istanbul

Be�ikta� JK - VfL Wolfsburg 0:3

Wolfsburg dokázal napravit minulé domácí zaváhání a z horké turecké půdy si odvezl všechny tři body. Besiktasi chyběla hlavně myšlenka a finální přihrávka, díky některým hrubkám v obraně k tomu obdržel pořádný debakl. Nejvíce nebezpečný byl opět Misimovič, v závěru ukázal svou sílu i Džeko. Besiktas zůstává s jediným bodem poslední a bude mít co dělat, aby se dostal alespoň do Evropské ligy.

Domácím chyběl Rüştü Reçber, místo něhož dostal šanci Hakan Arikan. Wolfsburg tlačil od úvodních minut. Nejprve Arikan vyboxoval centr do vápna, poté nezkrotil Gentnerův pokus. Misimovičovu střelu z dálky vytěsnil se štěstím na roh, i následná hlavička Ricarda Costy jeho branku o něco minula.

Domácí gólman nakonec kapituloval ve 14. minutě. Misimovič totiž zakončil individuální akcí parádní ranou k tyči a bylo to 0:1. Hned poté se musel vytáhnout Benaglio, který vyrazil dobrý pokus Tamaty na roh. Hosté přestali tlačit až po půlhodině a dvě akce měl Besiktas. Ovšem pokus Özkana z jasné pozice šel vedle, hlavička Boba pro změnu nad.

V úvodu druhé části se v úvodní desetiminutovce rodily jen náznaky šancí. Teprve poté kousek za hranicí vápna napřáhl Tabata, tvrdě ale pálil nad. Besiktas začal v dalším průběhu tlačit, za pozornost ovšem stála pouze dělovka záložníka Finka, která k tomu šla přímo do náruče Benaglia. Světlejší okamžik si připsal Arikan 20 minut před koncem, kdy stačil včas jít k zemi a na brankové čáře zastavit chytrý přímý volný kop Misimoviče.

Na druhé straně 2x pálil Fink, jednou ho ale u tyče vychytal Benaglio a vyrazil na roh, podruhé mířil Fink z 20 metrů vedle. Pak už ale Vlci udělali rázný krok k jasné výhře. Deset minut před koncem sice zblízka neuspěl tváří v tvář gólmanovi Džeko, s dorážkou si ale poradil Gentner a z hranice vápna s pomocí teče obránce rozvlnil síť. Besiktas pak měl tři střely, ani jedna se ovšem mezi tři žerdě nevešla

A proto o malý moment později byl úspěšný Džeko, který dostal pas od Misimoviče a zakončil sólo stelou přímo k tyči. Besiktas už jenom dohrával, jenže žlutou kartu si připsal Tomáš Sivok a proto nebude v dalším střetnutí v Champions League k dispozici.

Autor: Viktor Sandev