03.11.2009 20:45 CET
2 : 2
(0:0)

Atlético Madrid - Chelsea FC 2:2

Didier Drogba vystřelil londýnské Chelsea postup do vyřazovací části letošní Ligy mistrů. Jeho dvě branky sice v Madridu stačily pouze na remízu s tamním Atléticem, za které se rovněž dvakrát trefil Kun Agüero, ale i bod Chelsea posouvá dál.

Hosté mohli po třech zápasech konečně použít Didiera Drogbu a zkušený forvard se divákům na stadionu Vicente Calderóna ihned ukázal. Michael Essien prostrčil míč na Drogbu, který však bez přípravy branku netrefil. Na druhé straně se prosadil Jose Antonio Reyes, jenž si vysloužil ojedinělý start, a levačkou nebezpečně prověřil Petra Čecha. Chelsea se snažila soupeře zaskočit z protiútoků a málem se jí to povedlo. Ashley Cole centroval na Kaloua, ale ten se hlavičkou netrefil. Další šance Blues obstarali Frank Lampard s Didierem Drogbou, zatímco první jmenovaný prostor mezi třemi tyčemi netrefil, pokus toho druhého musel být zastaven brankovou konstrukcí.

Ačkoliv měla Chelsea větší množství šancí, neustále spíše čekala, až se něco stane a tento moment přišel v 66. minutě. To byl na hřišti dvacet minut hvězdný Sergio Agüero a byl to právě on, který využil odraženého míče a volejem překonal Petra Čecha. Carlo Ancelotti poté během deseti minut vyslal na hřiště trojici Ballack, Deco, Anelka, která odpočívala. Nakonec se ale trefil muž, který byl na hřišti celý zápas. Osm minut před koncem totiž udeřil Didier Drogba, který hlavičkou přetavil Maloudův centr ve vyrovnávací branku. Uběhlo ale jen šest minut a Drogba všechny v Madridu shladil další brankou a uvrhl Atlético v beznaděj. Reprezentant Pobřeží slonoviny nadvakrát překonal gólmana Asenja a ačkoliv Agüero ještě nádhernou ranou z trestného kopu za čtyři minuty vyrovnal, rozhodl o tom, že Atlético do vyřazovacích bojů nepostoupí.

Autor: Ondřej Holzman / bbc.co.uk