21.02.2007 20:45 CET
1 : 1
(1:1)

CHELSEA UHRÁLA V PORTU REMÍZU

Andrij Ševčenko svým 58. gólem v evropských pohárech nasměroval Chelsea k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů, zařídil totiž remízu 1:1 na hřišti portugalského FC Porto. Po velmi dlouhé době inkasoval Petr Čech, na Meirelesovu tečovanou střelu však neměl nárok.

Pro Chelsea, do jejíž sestavy se sice vrátil Michael Ballack, ale stále chyběl Ashley Cole a nově i Khalid Boulahrouz, nemohl zápas začít hůř. Kapitán John Terry bez cizího zavinění špatně došlápl, poranil si kotník a když byl ošetřován, oslabený tým inkasoval. Heder Postiga si na levé straně vápna krásně pohrál s dvojicí obránců, jeho centr obrana odvrátila jen k Raúlu Meirelesovi a ten za velkého přispění teče Franka Lamparda poslal míč k tyči, kam na něj Petr Čech nemohl dosáhnout - 1:0.

Pro Johna Terryho zápas skončil, na jeho místo naskočil Arjen Robben a za pár minut měl prsty ve vyrovnávajícím gólu. Chytrou přihrávkou vyslal Andrije Ševčenka a ten křížnou střelou k tyči nedal brankáři Heltonovi nejmenší šanci.

Nerozhodný stav nemusel dlouho vydržet, nebýt Petra Čecha, ten si v 19. minutě skvěle poradil se střelou Lisandra Lopeze, později nadvakrát zlikvidoval přímý kop Quaresmy. Také další šanci měl na kopačce bývalý hráč Barcelony, to když se ve 38. minutě opřel do míče šajtlí a jeho rána z uctivé vzdálenosti trefila tyč.

Druhý poločas už toho příliš nenabídl. Portu zřejmě pomalu docházely síly a Chelsea byla se stavem spokojena. Trápící se Drogba se k první střele dostal až v 66. minutě, sice minul, ale dodal si sebevědomí a mohl pro svůj tým 13 minut před koncem vystřelit vítězství, z úhlu však trefil jen tyč.

Porto remízu udrželo, ale do odvety na Stamford Bridge určitě jako favorit nepojede. Chelsea má nakročeno do čtvrtfinále, doma by si postup měla pohlídat.

Autor: Petr Starý