3 : 1
(2:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Bayer Leverkusen 3:1

Duel, který byl trochu ve stínu souborů gigantů Real – Juventus nebo Bayern – Arsenal, sliboval poměrně zajímavou podívanou. A také jí přinesl, s výsledkem 3:1 jsou pochopitelně více spokojeni domácí, ale Leverkusen určitě ještě nemusí skládat zbraně. Poprvé v této sezóně se na hřišti objevil také český záložník Vladimír Šmicer.

V základní sestavě Liverpoolu byl od začátku Milan Baroš, Vladimír Šmicer zůstal na lavičce a na svůj návrat si musel ještě počkat. V úvodních minutách měli navrch hosté, největší šanci měl Ponte, ale dobrou přihrávku od Freiera, který rychle pronikl po křídle, nezužitkoval a přestřelil.

Domácí dali soupeři lekci z efektivity. V 15. minutě se Reds poprvé dostali do útočné fáze a po skvělé přihrávce Biščana se před zkušeného německého gólmana Hans-Jörga Butta dostal Luis Garcia. Ten se zachoval chladnokrevně a střelou mezi nohama brankáře otevřel skóre.

Za pár minut se v obraně Liverpoolu zrodila velká chyba, když Finnan namazal hlavičkou Berbatovovi, ale ten tváří v tvář brankáři Dudkovi selhal. Bulharského reprezentanta to mohlo mrzet dvakrát více poté, co Riise nádhernou technickou střelou z přímého kopu zvýšil na 2:0 pro Liverpool. Za stejného stavu se šlo do kabin.

Do druhého poločasu měli lepší úvod domácí fotbalisté, ale ani jeden z nich, včetně Milana Baroše, který ve velké šanci trefil jen brankáře, nedokázal vstřelit třetí, uklidňující gól. Na druhé straně pak měli velkou šanci Voronin s Berbatovem, ale jak střílející Ukrajinec, tak dorážející Bulhar byli neúspěšní.

Zanedlouho nato se stala dlouho očekávaná věc, divákům se poprvé v letošní sezoně představil Vladimír Šmicer, ovšem s Barošem se na hřišti nepotkal, ten byl vystřídán o pár minut dříve.

Třetí branky se domácí přece jen dočkali. Minutu před koncem kopal Hamann přímý kop a stejně krásnou střelou, jakou předvedl v prvním poločase Riise, zvýšil již na 3:0 pro Liverpool. Leverkusen však domácím hráčů a fanouškům ještě stačil zkazit radost. Jerzy Dudek neudržel nepříliš nebezpečnou střelu Freiera a volný Franca snížil.

Prohrát venku 1:3 sice není žádný výborný výsledek, ale určitě ne beznadějný. Dát branku na hřišti soupeře je v pohárové matematice vždy velmi důležité a odveta ještě může být velmi zajímavá...

Autor: Aleš Ratzka