12.03.2017 16:15 CET
2 : 1
(1:0)

Euforie Barcelony byla na kouzlo Pepeho Mela krátká, Depor zvítězil 2:1

Tomu se říká tvrdý návrat na zem. Po historickém obratu Barcelony v osmifinále Ligy mistrů se zdálo, že katalánský velkoklub je plně zpět v boji o všechny trofeje, jenže hned v následném zápase obhájce titulu selhal. Vůbec první ligovou porážku od října loňského roku připravilo barcelonským Deportivo La Coruňa, která tak znovu prodloužila svou šňůru neporazitelnosti pod novým koučem Pepem Melem a jako mávnutím kouzelného proutku se místo tuhého boje o záchranu blíží středu tabulky...

Favorizovaní hosté do zápasu nastupovali bez lehce zraněného Neymara a také Rafinhy, jehož vyřadily ze hry žaludeční potíže. Přesto trenér Luis Enrique nasadil silnou sestavu a na předzápasové tiskové konferenci vkládal do svých hráčů důvěru, že udrží vysoko nastavenou laťku i po zmíněném bláznivém večeru proti Paris Saint-Germain. Španělského manažera ovšem čekalo nepříznivé vystřízlivění, když pět minut před koncem první půle poslal Deportivo do vedení Joselu. Útočník, který v Galicii působí na hostování z anglického Stoke City, vyzrál při rohovém kopu na Javiera Mascherana, a přestože Marc-André ter Stegen zprvu předvedl výtečný zákrok, Joselu míč zabožil zblízka do sítě.

Odpověď hostí na sebe ale nenechala dlouho čekat. Jen devadesát vteřin po změně stran totiž centr Denise Suáreze skončil u jeho jmenovce Luise a uruguayský kanonýr chladnokrevně srovnal. Kdo v tu chvíli čekal nažhavení barcelonských závitů a gólový obrat, musel být zklamán. Místo toho se totiž více nebezpečných akcí odehrávalo před barcelonskou brankou a sedmnáct minut před koncem právě tam padl třetí gól zápasu. Autorem branky se stal domácí kapitán Álex Bergantiňos, který skóroval z rohového kopu a potvrdil, že má právě na Barcelonu vyloženě spadeno. Ze svých čtyř prvoligových tref v dresu Deporu totiž Bergantiňos adresoval hned tři právě do sítě katalánského giganta.

Následovalo tak zběsilé hnaní hostí za vyrovnáním, jenže Luis Suárez v osmdesáté minutě ztroskotal na brankáři Germanu Luxovi a Lionel Messi pak v nastavení poslal přímý kop příliš vysoko. Deportivo tak ani napočtvrté pod trenérem Melem nepoznalo přemožitele a z patnácté příčky se již těší osmibodovému odstupu od první sestupové pozice. Barcelona naopak ztratila veledůležité tři body v boji o titul, neboť Real Madrid její ztráty beze zbytku využil vlastním triumfem nad Realem Betis.

Autor: Martin Kantor / espn.co.uk