19.11.2016 20:45 CET
0 : 3
(0:1)

Real díky Ronaldově hattricku rozstřílel Atlético 3:0

Prestižní madridské derby nakonec doznalo jednoznačného vítěze. Real Madrid totiž na půdě velkého rivala Atlétika podal excelentní výkon, který táhla jeho největší hvězda Cristiano Ronaldo. Čerstvý mistr Evropy totiž nasázel rovnou hattrick a zasloužil se tak o vítězství hostí v poměru 3:0, díky němuž Bílý balet znovu navýšil svůj náskok na čele ligové tabulky. Ten kvůli zaváhání Barcelony s Malagou činí již čtyři body, na Atlético pak rovnou devět.

Právě proti Atlétiku utrpěl Real v čele s trenérem Zinedinem Zidanem poslední porážku, když v únoru prohrál 1:0. Od té doby drží francouzský manažer ligovou neporazitelnost, která již nyní čítá úctyhodných devětadvacet zápasů. Na stadionu Vicenteho Calderóna se sice nepředstavili záložníci Kroos s Casemirem, ovšem jejich náhrady Isco s Kovaćićem odehrály špičkový zápas a výraznou měrou přispěly k suverénnímu vítězství, i když největší pozornost na sebe zaslouženě strhává Cristiano Ronaldo.

Portugalská megastar byla při chuti po celý zápas a rozhodně nepůsobila ani v nejmenším dojmem hráče ve výkonnostním úpadku. Již ve dvanácté minutě měl Ronaldo blízko k průlomu skóre, avšak brankář Jan Oblak takřka zázračně zvládl jeho hlavičku na zadní tyči ještě vyškrábnout mimo tři tyče. Jedenáct minut nato už ale slovinský gólman přece jen inkasoval - Ronaldův přímý kop si totiž proklestil cestu hráčskou zdí a kvůli teči do opačného směru původní dráhy letu byl Oblak bez šance.

Domácí se sice po obdrženém gólu pustili do zvýšené aktivity směrem vpřed, ovšem Real nadále nepřipouštěl sebemenší drama před vlastní brankou, a naopak nadále působil nebezpečnějším dojmem. Další výtečná akce po ose Isco - Ronaldo málem prohloubila trápení Atlétika, ovšem Ronaldo po perfektním zaseknutí míče lehce podklouzl a jeho rána postrádala razanci. Do kabin se tak odcházelo za těsného vedení hostí a domácí kouč Diego Simeone měl o přestávce co dělat.

Ať už argentinský kouč řekl svým svěřencům cokoli, po změně stran se opravdu hráči Atlétika zmátořili a úvodní čtvrthodinu Real skoro ani nepustili z vlastní poloviny hřiště. Krásná rána aktivního Yannicka Carraska však skončila těsně nad a centr Griezmanna z výtečné pozice uvnitř pokutového území ke smůle domácích nenašel žádného adresáta.

Na přelomu hodiny hry se Real přece jen z náporu soupeře oklepal a začal znovu hrozit z rychlých protiútoků. V sedmdesáté minutě jeden takový zužitkoval Cristiano Ronaldo, jenž chytře přepadl přes bránícího Saviće, čímž získal pro svůj tým výhodu pokutového kopu, který také s přehledem proměnil. Šest minut nato bylo pro domácí ještě hůř, neboť stále hladový Ronaldo si naběhl na zadní tyč pro završení hattricku, které mu umně naservíroval Gareth Bale. Šlo již o jeho devětatřicátý hattrick kariéry.

Autor: Martin Kantor / espn.co.uk