07.05.2014 21:00 CET
1 : 1
(0:1)

Real Valladolid - Real Madrid 1:1

Real Madrid opět zaváhal a ve Valladolidu uhrál jen bod za remízu 1:1. Po úvodní brance Sergia Ramose zajistil domácím nerozhodný stav tři minuty před koncem Osorio. Bílý balet tak přesunul své naděje na titul už jen do roviny teorie, naopak Valladolid si připsali důležitý bod do boje o záchranu, když neprohrál již dvanáctý domácí zápas v řadě.

Utkání začalo svižně, už v 5. minutě se k nebezpečné hlavičce dostal domácí Guerra, balón ale nakonec proletěl mimo branku. Pro hráče Valldolidu bylo utkání životně důležité a jejich obětavá hra na Real často platila. Navíc už v 8. minutě musel ze hřiště kvůli zranění Cristiano Ronaldo, jehož nahradil rychlík Morata. S postupem času v oranžovém hrající Real přece jen získával převahu, ale více než několik nepříjemných standardních situací z toho nic nevzešlo.

Deset minut před konce první půle ale další přímý kop Realu už přinesl gólové ovoce. Sergio Ramos si poradil s přímým kopem výstavně, když překonal zeď a zakroutil míč přesně do šibenice Jaimeho branky - 0:1! Domácí nebyli schopni nalézt do konce poločasu odpověď, naopak Real byl při chuti a mohl zvýšit zásluhou pohotové střely Moraty, madridský záložník ale mířil nepřesně.

Po změně stran pokračoval Real v nátlakové hře a kráčel za pojišťujícím druhým gólem. V 59. minutě se do dobré pozice dostal po nacvičeném signálu Modrić, chorvatský záložník však poslal balón mimo tři tyče. Domácí si vypracovali velkou šanci na srovnání v 66. minutě. Po centru z pravé strany dokázal Guerra zakončit přes hlavu a pořádně vylekal gólmana Casillase. Akrobatickému pokusu domácího útočníka scházely jen decimetry.

Real se v dalších minutách spokojil s bráněním hubeného náskoku a sázel na rychlé protiútoky, které však k ohrožení brány Valladolidu vedly jen zřídka. Jasný signál k opatrnosti vyslal z hostující lavičky Ancelotti, když útočníka Benzemu nahradil v 77. minutě obránce Marcelo. V poslední desetiminutovce se domácí nadechli k závěrečnému náporu a kupodivu to modrobílým vyšlo na výbornou. V 87. minutě zahrával rohový kop Valladolidu Baraja a v pokutovém území Realu se nejlépe zorientoval Humberto Osorio. Hlavička kolumbijského útočníka na vzdálenější tyč byla nad síly natahujícího se Casillase - 1:1!

V posledních minutách už domácí dokázali ubránit zoufalý nápor Realu a zápas tak skončil překvapivou remízou. Los Blancos doplatili na svou pasivitu v závěru utkání a během okamžiku pravděpodobně přišli o šanci získat titul. Tváře vedení madridského celku po brance Osoria byly více než výmluvné.

Autor: Miroslav Ondrejka / onlajny.com, insidespanishfootball.com