23.03.2014 21:00 CET
3 : 4
(2:2)

Strhující El Clásico ovládla Barcelona!

Střet španělských gigantů ovládla Barcelona, která po divoké výhře 4:3 porazila Real v La Lize už podruhé za sebou. K vidění bylo vše, co si fotbalový fanoušek může přát - atmosféra, nasazení, šance, hattrick, vyloučení, sedm branek a spousta emocí. Na konci nádherného zápasu však mohl být jen jeden vítěz a tím se stal katalánský tým, jenž se tak vrátili do boje o titul.

Od první minuty byla hra až překvapivě otevřená a šancemi na obou stranách se to jen hemžilo. Pětaosmdesát tisíc diváků na stadionu Santiago Bernabéu a stamiliony lidí po celém světě zvedaly ze sedaček obrovské šance Benzemy a krásné kombinace Barcelonských. Atmosféra na stadionu byla elektrizující a na hráčích obou mužstev byla vidět touha zvítězit.

Přinejmenším stejně jako výkony hráčů však na sebe bohužel strhl pozornost sudí Mallenco, jenž odpískal tři penalty a udělil celkem sedm žlutých a jednu červenou kartu a zejména velmi přísným vyloučením Ramose pak výrazně ovlivnil vývoj utkání ve prospěch hostů.

První poločas měl strhující tempo. Real vysoko napadal dobře kombinující Barcelonu, která však jako první otevřela skóre. Už v 7. minutě si do vápna domácích naběhl Iniesta, jenž dostal skvěle načasovanou přihrávku od Messiho, a nekompromisní střelou propálil Lópeze - 0:1! Real však ani náhodou nesložil zbraně a především díky fantastické hře Angela Di Maríi se pomalu vracel do zápasu. V 13. minutě právě náhradník za nemocného Isca našel ve vápně Benzemu, ale ten nepochopitelně z deseti metrů přestřelil. Na druhé straně mohl udeřit Messi, obstřel Lópeze se mu ale nepodařil a v 19. minutě pak Real zachránil skluz Pepeho, který zabránil ve skórování Neymarovi.

Real zaslouženě vyrovnal ve 20. minutě, když se po levé straně opět skvělým způsobem protáhl Di María, jenž posadil míč přesně na hlavu Benzemy a přestože si Valdés na míč sáhl, balón nakonec skončil v síti - 1:1! Real byl v tu chvíli na koni a obrat ve skóre přišel o pouhé čtyři minuty později. A opět po levé straně. Di María přihrávkou pod sebe přesně našel nabíhajícího Karima Benzemu a ten nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1! Hattrick mohl Benzema dokonat hned za dvě minuty, když mu pro změnu opět Di María připravil dobrou střeleckou pozici, ale na čáře zaskočil již překonaného Valdése výborně hrající Piqué.

Hra se poté trochu uklidnila a Barcelonským se svým tradičním "tiki-taka" podařilo svého soupeře poněkud ukolébat. O to překvapivější pak byla akce hostů ze 42. minuty. Neymar nebojácně pronikl do vápna domácích, kde na sebe navázal obránce Realu a poté nezištně přiklepl nabíhajícímu Messimu. Argentinský fenomén se v těchto situacích nemýlí - 2:2!

Čekání na kloudnější akci druhého poločasu utla akce Bílého baletu v 52. minutě. Bale nádherným pasem vyzval ke skórování Benzemu, francouzský kanonýr však svůj samostatný únik neproměnil a nechal pouze vyniknout špičkově chytajícího Valdése. Dvě minuty nato přišel první kontroverzní moment večera. Dani Alves ještě před pokutovým územím podkopl Cristiana Ronalda a sudí okamžitě nařídil pokutový kop, který právě portugalská hvězda bezpečně uklidila k tyči - 3:2!

V 58. minutě mohl svému týmu zajistit dvoubrankové vedení Bale, jenže po chytré patičce Benzemy velšský reprezentant Valdése z úhlu nepropálil. Odpovědět poté mohl Iniesta, jehož povedená dalekonosná rána minula domácí branku jen o centimetry. Poté však přišel další sporný verdikt sudího Mallenca. V 63. minutě se ve vápně Realu ochotně skácel k zemi Neymar, jehož měl strhnout k zemi Sergio Ramos. I přes pouze minimální kontakt mezi oběma hráči Mallenco nařídil pokutový kop a Ramosovi ukázal rovnou červenou kartu. Pokutový kop s přehledem proměnil Messi a bylo jasné, že Barcelona dnes večer neprohraje - 3:3!

Ze hřiště musel nejnebezpečnější hráč Los Blancos Benzema, jehož nahradil vytáhlý obránce Varane. Barcelona pak utkání dominovala. V 74. minutě Dani Alves prudkou ranou napálil tyč Lópezovy svatyně a obdobně to pak zkoušel ještě Mascherano, pokus svátečního střelce však šel nad. Vzápětí ale přišel pro domácí poslední hřebík do rakve. Ve vápně Madridských totiž Alonso fauloval Iniestu a z následné penalty dovršil Messi svůj dnešní hattrick - 3:4!

Real už se poté na nic dalšího nevzmohl a frustrovaní domácí hráči kupili jeden faul za druhým. Barca tak ve veledůležitém střetu se svým odvěkým rivalem opět zvítězila a nyní se nachází jen bod od první příčky. Naopak Real nedokázal proměnit velkou šanci na zisk titulu a zbytek sezóny tak slibuje ještě nesmírně zajímavou podívanou.

4:0

Tak doufám, že to bude definitivní rozloučení s titulem pro Barcu.

Ano.

zekq

4:1

3:0

Věřme, že král Leo je zpět a na StB to potvrdí a sesadí Scara ! Visca el Barca!!

vanGomm

Real Madrid je mírný favorit,ale ta jeho nula v kolonce remíz u domácích zápasů s mě moc nelíbí takže tip 1X.

Angel Di Maria hraje dneska jako bůh, nemám slov pro jeho výkon

Druhá půlka byla jeho! A ta rozhoduje...

hnus

pro šmatlavého geymara..málo kdo dokáže zakopnout o svoje dřevěné levé nohy, získat z toho penaltu a červenou

N.Gin

Bohuzel se v tomto desetileti nedockame Clasica ktere by neovlivnil rozhodci. Pocitam ze stopka pro Ramose tak na 4 zapasy za tento brutalni likvidacni zakrok a nasledne odebrani license rozhodcimu. Jenom by me zajimalo kdo v BBVA nakonec bude piskat.

někdo od Barcelony zas

mě už ta el clasica ani neserou penalta pro barcu a červená pro real je už automatická věc

provokather, nebreč.

loki5

No po dlouhé době úžasné El clasico. Oboustraně výborný výkon. Bohužel rozhodčí to trochu nezvládl viz. Penalta za faul na Ronalda mimo 16. Jinak takhle kdyby vypadalo finále LM tak bych byl spokojen.

N.Gin

Pokud mluvis o prvnim polocase tak budiz.

loki5

Především

loki5

Na druhou stranu mě dost zklamal Ronaldo. Dneska ho ani nebylo moc vidět. Párkát zatancoval kolem míče a rozhazoval rukama. Jiné zápasy hraje daleko lépe. Na druhou stranu Neymar také nic moc.

loki5

A obrat na druhou stranu už příště 2x ve větě nepoužiji

Joooooooooooó!!!! Tak jsme ty rabiáty, grázlíky a lumpy . ty kterým žádná lež nebyla dost prolhaná, ty , kterým (Pepe) žádná simulace nebyla dost falešná , ty , kterým soupeřit nebylo dost čestné, PORAZILI!!!!!.! Nevěřil jsem , přátelé v bratru utiskovaní ,že budeme schopni dnes Realu čelit. To se přiznávám! Měli famózní formu , všechny poráželi . ale to bylo možná to štěstí. Dnes nás podcenili a z úst trenéra jim nezaznělo : Bíjte je! Mučte je! Zabte je! Jasné?

Dnes chtěli hrát fotbal.......... , čímž nejenom odradili fanouškovskou skupinu PSYCHO , ale také prohráli !!!!!!! Je to krása vidět psychopata Pepého , rekordmana Rámose a plačku Ronalda v pozici pokořených! Prostě Ku-Klux-Klan dnes nehrál nejlepší zápas a my jsme ho hráli!!

Čest hráčům , kteří na půdě největšího rivala předvedli bojovný výkon a udrželi náš tým ve hře o titul!!

Visca el Barca y visca Catalunya!!

Llarga vida a la justa lluita dels ocupants!

Novasik

ronaldova penalta sice byt nemela, faul byl jeste pred 16. , ale kdyz si vzpomenu na rijen, kdy ho mascherano fauloval a rozhodci nic nepiskl. tak to bylo spravedlive dneska... jenomze neymar hooodne prihral zakrok ramose, ktery se ho sice nechtene, ale prece jen dotkl spickou, a uz bylo po zapase.. za stavu 3:3 v 65. minute a presilovce 11 na 10, to asi ani jinak nez vyhrajou hostu dopadnout nemohlo... 1. polocas byl skvely , druhy byl na bliti

Robík

Tak jen něco pro Ty plačky co říkají,že rozhodčí všichni pískají pro Barcu.Kdyby to tak bylo tak Real by byl rád za 4 místo Jinak co dnes předvedl ten napomádovanec před 16 Možná faul,ale penalta určité ne.Barca!!!

m0rientes9

Stale neviem prist na to, za co dostal Ramos cervenu....

za faul

a ty jsi myslel źe za co?

Celej zápas nebyl Ronaldo vidět, až pak jsem si ho všimunl, když sebou plácnul zrovna .. Jinak dneska byla výrazná převaha Messiho

Cristiano: 1 penalty: ''Penaldo''

Messi: 2 penalties: ''Best player in the world''

loki5

Jenomže Messi dal ještě gól ze hry :-D A ve Španělské lize kope nejvíc penalt právě Ronaldo.

Řekl bych, že dokud hráči ve Španělsku budou hrát především na rozhodčího (filmování, nesmyslné padání při potyčkách, diskuze atd atd) tak to bude pořád dopadat jako dnes. Skvělé utkání, krásné kombinace a góly, jenomže pak Neymar nebo Ronaldo (dvě nesmírně pozitivně opěvované ikony - při odchodu ze hřiště komentátor skysports řekl o Neymarovi "brilliant player") předvedou takové divadlo a ten rozhodčí to pak v jednom nebo dvou případech nezvládne a pak poslední půlhodina vypadá tak jak vypadá...Otázkou je jestli se ty kontroverze v celkovém pohledu vyplatí kvůli nákladu novin atd. ale každopádně to zanechává aspoň pro mě nepříjemnou pachuť...

Zkusím to zhodnoti bez emocí a bez nějakého zarytého fandovství. Zápas krásnej, bohužel jeho tempo zkazila redka. První poločas byl vynikající. Jinak faul na CR7 byl,ale před šestnáctkou tudíž měl být přímák. Faul na Neymara byl písknut hodně "španělsky" (živě sem viděl rozhodčího jak by v Anglii hned ukazoval Neymarovi-nahoru nahoru).Penalta to tedy podle mě být mohla i nemusel,to je na rozhodčím, ale redka byla brutální zásah do zápasu. Já říkám že Ramos občas nemyslící prase,ale tentokrát za tu redku fakt nemohl. Druhá penalta Barcy jasná. Respekt Barceloně za chladnou hlavu a dotažení zápasu do konce a Messimu za chladnokrevný penalty. Respekt Realu za předváděnou hru v prvním poločase,tahle má vypadat zábavný fotbal.

Nejlepší hráči: Benzema,Di Maria,Iniesta,Pique,Messi.. Nepotěšil mě plouživej Ronaldo,tradičně zmatenej Carvahal,no a dny slávy Xabiho Alonsa už podle mě taky bere čas. Na druhé straně nechápu opět Mascherana co dělá na stoperu v top klubu,Fabregas když nemá den tak taky nic nehraje no a Xavi mě taky nenadchl už mi přijde že jeho styl v Barce přesluhuje a jenom jejich hru zpomaluje, narozdíl od Iniesty..Jinak krásný Classico. Vždy jsem fandil spíše Realu, ale titul vyjímečně přeju Atletiku ať je v PD příští rok sranda. Jinak si nejsem jistý jak obstojí obrany Realu a Barcy v LM jestli postoupí a chytí Chelsea nebo Bayern. Takže tak

se vším souhlasím až s tím titulem :-) Vamos Barca

S timto komentarem naprosto souhlasim, ale jeste bych dodal jednu vec a to, ze za stavu 0:1 asi kolem 20. min Neymar pronikl do vapna kde si hodil mic do leva a Pepe ho vzal nohou pekne pres obě holene uplne bez balonu, coz mela byt naprosto jasna penalta tam nebylo o cem. Ale jinak musim dodat ze po delsi dobe bylo opravdu na co koukat

N.Gin

Penalta za tento zakrok by byla prisna...slo to prez balon ale podle toho co piskal rozhodci tak mela byt.

Patys1989

Podle toho, co pískal v prvním poločase - určitě být neměla...

Souhlasím, že za tenhle skluz Pepeho bych penaltu pochopil více než za střet Ramose a Neymarem..Kdyby bylo na mě, pískal bych jenom tu na Iniestu,ta byla celkem jasná..Když je v PD takovýhle metr,že se pískají penalty jako tyto,pak to hráči zkouší,protože by to mohlo vyjít a to fotbalu neprospívá..Jinak ty obrany obou klubů ještě dostanou v LM zátěž.Mám pocit,že každý míč mezi obránce a náběh soupeře do obrany Realu smrdí pokaždé sólem na gólmana, přijde mi ta obrana strašně zmatená,vůbec nehraje do těla a když už zahraje tak to smrdí krchovem (Ramos,Pepe)..Na druhou stranu jakýkoliv polovysoký centr směrem do pokuťáku Barcelony je strašný problém,obránci si dávají si přednost a Macherano tam tak divně pobíhá neví co by, Pique je někdy taky zmatenej..Nevím proč Barca nezoceluje Bartru a Montoyu a staví furt Mascherana s Piquem,podle mě jim to dohromady moc nejde. Opravte mě pokud se pletu ale Mascherano je přeučený defenzivní záložník že?

Nabídnu názor nezaujatého fanouška. Ikdyby to byl sebekrásnější fotbal, vždycky, ale uplně vždycky mě to zkazí to věčné simulování, strkanice a dohadování uplně po každém odpískaném faulu. Úroveň rozhodčích ve Španělsku tomu samozřejmě taky napomáhá, protože co oni dovedou kolikrát písknout za úlet - se člověk nestačí divit. Zavedl bych dodatečné trestání fotbalistů za simulaci (ve všech ligách samozřejmě)- snad by to aspoň trochu pomohlo. Pokus o nafilmování penalty - 5 zápasů stop a byl by klid. Už by si boreček pořádně rozmyslel jestli to zkusí nebo ne

Patys1989

Jo, bylo by to hezký bez filmování. Jenže strašně subjektivní hodnocení toho, jestli to byl dive nebo ne... Je rozdíl valit na začátku zápasu, kdy to jisto jistě může ustát a třeba ke konci, když už tahá někdo nohy po vále.. Další rozdíl je, když běží například Benzema (poměrně muskulatůra) a Neymar (postavou chcípák) mezi obránce. Tímhle by se nakonec taky nikdo nikomu nezavděčil..

dondinho

Pane Ondrejka, já jsem na rozdíl od Vás viděl centry di Marii z LEVÉ strany, tak nevím kdo z nás dvou měl otočenou TV naopak

Díky, opraveno..chyba se občas vloudí. Jinak běžně si televizi neotáčím, ale ne El Clásico dělám výjimku.