14.04.2013 21:00 CET
0 : 3
(0:1)

Athletic Bilbao - Real Madrid 0:3

Real Madrid prodloužil svou sérii neporazitelnosti, když s přehledem zvítězil v Bilbau 3:0 nad domácím Athleticem. Dvěma brankami se o to zasloužil nejlepší střelec týmu, Cristiano Ronaldo, konečnou podobu skóre pak určil třetí brankou Gonzalo Higuaín.

Bezbrankový stav vydržel pouze do druhé minuty a jméno autora branky snad nikoho nepřekvapilo. Pro Cristiana Ronalda šlo již o třicátou trefu v lize a devětačtyřicátou napříč všemi soutěžemi, když se náramně prosadil z přímého kopu, na nějž brankář Iraizoz neměl nárok. Ronaldo si navíc tuto standardní situaci sám vybojoval, neboť právě jej na trávník složil Ander Herrera. Namlsaný portugalský ostrostřelec poté zkoušel štěstí i podruhé, ovšem tentokrát již branku minul. Stejně dopadl i Ángel Di María a tak Real hned zpočátku své vedení nezdvojnásobil.

Athletic od samého počátku dal jasně najevo svou taktiku hrát co nejvíce od podlahy a svědomitě rušil útoky hostů jedním faulem za druhým. Po dvaceti minutách hry se poprvé dostal do pohotovosti i brankář López, když musel konečky prstů vyškrábnout mimo branku střelu Susaety zpoza šestnáctky. Do konce první půle ještě otestoval Iraizozovu pozornost Sami Khedira, ovšem jeho rána z osmnácti metrů neměla gólové parametry.

Po změně stran Real přitlačil na pilu v honbě za uklidňující druhou brankou. Nejprve ještě neuspěl Benzema, ovšem v 68. minutě se hosté přece jen dočkali. Standardní situaci po faulu na Callejóna rozehrál Xabi Alonso a poslal ji přesně na hlavu Cristiana Ronalda, jenž skóroval podruhé v utkání. Během závěrečné čtvrthodiny si ještě portugalský reprezentant střihnul roli nahrávače, když úspěšně vybídl ke vstřelení další branky Higuaína. Athletic sice dělal všechno možné pro to, aby alespoň zmírnil jednoznačnou porážku, jenže ani závar po Toquerově centru, ani prudká rána Iturraspeho neměly nárok na úspěch a Real si tak odváží do Madridu všechny body za pohodlnou výhru 3:0.

Autor: Martin Kantor / soccernet.com