10.09.2011 18:00 CET
2 : 2
(0:2)

Real Sociedad - FC Barcelona 2:2

Barcelona ve druhém kole poprvé zaváhala, když jen remizovala na hřišti Realu Sociedad 2:2. Obhájce titulu se rychle dostal do dvoubrankového vedení, ve druhé půli však výrazně polevil a dovolil soupeři vyrovnat. Na ztrátu Blaugranas může ve večerním utkání odpovědět Real Madrid, který hostí Getafe.

Barca začala skvěle a už v desáté minutě se radovala ze zasloužené vedoucí branky. Po sérii několika rychlých narážeček poslal Fábregas geniální vysokou přihrávku za domácí obranu, Alexis si jí perfektně zpracoval, předložil míč jako na zlatém podnose Xavimu a Barcelona vedla 1:0.

Uběhlo jen pár desítek vteřin a mistr vedl o dva góly. Xavi našel na hranici ofsajdu stojícího Fábregase, ten posunul balón k Pedrovi a po zákroku Brava dotlačil míč do sítě sám Cesc. V první půli už se nic podstatného nestalo, a tak se do kabin šlo za stavu 0:2.

Po přestávce se domácí výrazně zlepšili a odměnou byl zásah z devětapadesáté minuty, kdy z pravé strany levačkou nádherně odcentroval Xabi Prieto a na Agirretxeho hlavičku Valdés nemohl dosáhnout. A o dvě minuty později bylo vyrovnáno, jednalo se o dost možná nejkurióznější gól dosavadního průběhu sezony.

Barcelona v poklidu kombinovala na své levé straně, když v tom se Villa nepochopitelně rozhodl poslat míč z poloviny soupeře až k brankáři Valdésovi. Tuto snahu však naprosto s přehledem vystihl Agirretxe, vypálil do břevna a Griezmann z dorážky nezaváhal.

V závěru byli možná o něco nebezpečnější domácí, ovšem gólovou hlavičku Agirretxeho v poslední možné chvíli zblokoval Adriano. A když rozhodčí nenaletěl na Messiho pokus dojít si pro penaltu v poslední minutě, skončilo zajímavé utkání remízou 2:2. Real večer přivítá Getafe a může si hned po dvou kolech vypracovat dvoubodový náskok.

Autor: Michal Hruška