04.02.2012 20:00 CET
0 : 1
(0:1)

Getafe CF - Real Madrid 0:1

Madridské derby mezi Getafe a Realem rozhodl v sedmnácté minutě Sergio Ramos a Bílý balet tak nadále vévodí La Lize se sedmibodovým náskokem před druhou Barcelonou. Getafe odehrálo s favoritem vyrovnanou partii, v nepříliš záživném utkání si ale nevypracovalo takřka žádné příležitosti.

Diváci na stadionu Alfonsa Peréze nemuseli na úvodní branku čekat příliš dlouho, neboť už po čtvrthodině hry zahrával Real Madrid rohový kop, na přesný centr si naskočil Sergio Ramos a hlavou pod břevno zajistil hostům vedení - 0:1. Ještě před první brankou hlavičkoval zády k brance Ronaldo, jenže přestřelil. V další šanci hodně přestřelil Kaká a Benzema z úhlu nepřekvapil Moyu.

Ve 35. minutě rozehrával s velmi nadějné pozice volný přímý kop Cristiano Ronaldo a brankář Getafe Moyá musel vyrážet. Pět minut před koncem prvního poločasu mělo Getafe první vážnější příležitost, po pohledné kombinaci střílel z hranice pokutového území těsně vedle Casquero a takřka vzápětí na druhé straně nevyšla střela z voleje Ronaldovi.

Portugalská hvězda byla hlavní postavou i druhého poločasu. S jeho další nepříjemnou ránou měl Moyá velké potíže, střelu však nakonec vyrazil. V 72. minutě se domácí Getafe dožadovalo pokutového kopu, Castro ve vápně trefil Pepeho ruku, ale sudího píšťalka zůstala němá, přitom se penalta klidně dala kopat. Real měl ale více ze hry, Higuaínovu stoprocentní příležitost vychytal spolehlivý Moyá a penalta se nekopala ani po daší sporném momentu v šestnáctce Realu, kdy Ramos přidržel Mika.

V devadesáté minutě se podařilo Realu vsítit druhý gól, avšak Cristiano Ronaldo se v době přihrávky pohyboval v ofsajdu a rozhodčí mu jeho branku neuznal. Bílý balet ale těsné vedení uhájil a výsledkem 1:0 nedal příležitost Barceloně, aby snížila jeho náskok na čele.

Autor: Ondřej Linhart