04.02.2012 22:00 CET
2 : 1
(1:0)

FC Barcelona - Real Sociedad 2:1

Ve 22. kole La Ligy nedopustila domácí Barcelona překvapení a porazila Real Sociedad 2:1. Hned z kraje zápasu se trefil mladý Tello, v druhém poločase pak zvýšil Lionel Messi. Vzápětí se po chybě v rozehrávce Barcelony prosadil Carlos Vela, ale hosté již nedokázali vstřelit vyrovnávací gól, a tak si domácí mohli připsat další výhru na Nou Campu.

Barcelona do zápasu vstupovala s vědomím, že musí vyhrát, aby jí rival v boji o ligový titul Real Madrid neodskočil na desetibodový rozdíl. Ten si totiž v dříve hraném utkání poradil s Getafe tím nejtěsnějším způsobem, tedy 1:0 poté, co se hned v úvodu zápasu trefil Sergio Ramos.

A začátek zápasu se Kataláncům opravdu vyvedl. Hned ve 4. minutě stál mezi Messim a brankou Sociedadu už jen brankář Claudio Bravo, který se blýskl skvělým zákrokem a opět trochu nahlodal Argentincovo sebevědomí. Ten totiž v minulém zápase neproměnil penaltu a v koncovce si momentálně není tak jistý, jak to u něj známe. Nicméně již v 9. minutě bylo skóre zápasu otevřeno, neboť se prosadil mladý Tello, který v posledních zápasech dostává poměrně hodně prostoru na levém kraji, odkud provádí rychlé výpady do pokutového území. A nejinak tomu bylo i v tomto případě. Messi mu přesně poslal míč a on už jen obstřelil vyběhnuvšího brankáře Brava ke vzdálenější tyči.

Obhájci titulu se snažili během prvního poločasu přidat další gól, ale Bravo dokázal zneškodnit pokusy Messiho i Thiaga Alcantary. A když se ani Fábregasova střela nevešla mezi tři tyče, odcházely týmy do šaten za stavu 1:0.

A za to, že domácí nedokázali v první polovině zápasu navýšit náskok, mohli pykat záhy, když se do velké šance hned z počátku druhé pětačtyřicetiminutovky dostal Antoine Griezmann. V cestě mu již stál pouze Victor Valdés, ten ale jeho slabou střelu dokázal vytěsnit špičkou nohy.

V polovině druhého poločasu Barcelona vstřelila druhý gól, ten ale nebyl uznán. Dani Alves před pokutovým územím skvěle uvolnit naběhnutého Cuencu, který si píchl míč před sebe a z pokutového území vyslal tvrdou střelu, která ale orazítkovala pouze břevno. K odraženému balonu se dostal aktivní Tello, který vystřelil do zpola prázdné brány, ale rána byla tečována na brankové čáře obráncem Sociedadu tak nešťastně, že se míč odrazil přímo do hlavy Daniho Alvese a od něj do gólu. Kvůli jeho ofsajdovému postavení však zůstal stav nezměněn.

O čtyři minuty později, tedy přesněji v 72. minutě se již ale Barcelona dostala do dvougólového vedení. Dani Alves poslal přesný lob zpoza pokutového území na Messiho, který z bezprostřední blízkosti prostřelil vyběhnutého Brava, a prolomil tak své mírné střelecké trápení.

Neuběhly však ani dvě minuty a náskok byl opět pouze jednogólový. Thiago na své vlastní polovině špatně rozehrál a míče se chopil Griezmann, který do šance vyslal nabíhajícího Carlose Velu, bývalého hráče Arsenalu. Ten neztratil hlavu a přesně obstřelil Victora Valdése.

Hosté se však již nezmohli na žádnou další nebezpečnější akci, a tři body tak získala domácí Barcelona. Pro tu to byla desátá výhra z jedenácti odehraných domácích zápasů, ve kterých vstřelila již 45 gólů. Real Sociedad se stal teprve druhým týmem v této sezóně, kterému se podařilo v ligovém utkání vstřelit gól na Nou Campu.

Autor: Jan Michálek / soccernet.com, goal.com