02.05.2012 22:00 CET
0 : 3
(0:2)

Athletic Bilbao - Real Madrid 0:3

V dohrávaném 20. kole La Ligy nedal Real Madrid šanci domácímu Athleticu a pohodlně zvítězil 3:0. První branku zápasu vstřelil v 16. minutě Gonzalo Higuaín a jen o čtyři minuty později přidal druhý gól Mesut Özil. Konečně skóre zápasu stanovil v 50. minutě kdo jiný než Cristiano Ronaldo. Díky třem bodům si Bílý balet již definitivně pojistil zisk španělského titulu.

Ve středečním zápase si Real Madrid mohl definitivně zajistit titul. Stačilo k tomu porazit Athletic a to se také klubu z hlavního města povedlo. Po třech letech katalánské nadvlády tak hosté z trůnu sesadili hráče Barcelony a dosáhli na úspěch, který si neúspěšně vytyčovali z minulých letech.

Barcelona v zápase se silnou Málagou nezaváhala a vyhrála jednoznačně 4:1, a tak bylo pouze na hráčích Realu, zda oslavy titulu budou moci vypuknout již tuto noc. A Gonzalo Higuaín k tomu udělal veliký krok, když otevřel skóre zápasu přesnou střelou již v 16. minutě. První gól mohl přijít ještě dříve, ale to by pár minut před Higuaínem nesměl Cristiano Ronaldo pohrdnout penaltou.

Své zaváhání ale napravil jen o pět minut později po prvním gólu, kdy skvěle našel Özila, který se nemýlil a poslal míč za záda brankáře Iraizoze. A Portugalec dal o sobě vědět ještě ve druhém poločase, kdy ihned po pěti odehraných minutách vstřelil gól hlavou po centru dobře hrajícího Özila. Na své osobní konto si tak připsal již 44. ligový gól této sezóny.

Dohrávka 20. kola bude velice význačným dnem pro trenéra Realu Madrid Josého Mourinha, který se od teď může chlubit tím, že získal mistrovský titul ve čtyřech odlišných evropských soutěží. Svoji skvělou trenérskou dráhu započal ziskem titulu s Portem, odkud se stěhoval do Londýna, kde s Chelsea také dosáhl na první místo v tabulce. Další výzvou pro něj byl Inter Milán. Ani zde ale kontroverzní Portugalec nezklamal a přivedl modročerné k italskému titulu. A nyní si do sbírky může přidat i španělský skalp.

Athletic v pozdním zápase hrůzu příliš nenaháněl, což se odrazilo ve finálním výsledku. Hráči Athleticu jsou duchem očividně trochu jinde. Čekají je perné boje o účast v Evropské lize ve dvou zbývajících ligových utkání a také finále Evropské ligy a Copa del Rey, kde se hráči utkají s favorizovanou Barcelonou. A pokud budou chtít celý pohár vyhrát, určitě se budou muset vyhnout zbytečným vyloučením. Proti Realu totiž záložník Javi Martínez zahrál dvakrát rukou a po druhé žluté kartě musel v 72. minutě hřiště předčasně opustit.

Autor: Jan Michálek / soccernet.com, goal.com