09.01.2011 19:00 CET
4 : 2
(2:2)

Cristiano Ronaldo potopil Žlutou ponorku

Atraktivní a gólově bohaté utkání sehráli Real Madrid a Villarreal. Díky hattricku Cristiana Ronalda se z vítězství 4:2 radovali domácí, nicméně hosté dlouhou dobu úporně vzdorovali. Poslední gól Realu vstřelil po dlouhé době Brazilec Kaká.

Zápas mezi Realem a Villarrealem splnil očekávání a přinesl tuhý boj druhého s třetím, půltucet gólů a spoustu fotbalových a nefotbalových momentů. Hosté dvakrát vedli, domácí dokázali však vždy vyrovnat a během tří minut v poslední čtvrthodině rozhodl. Villarreal tak prodloužil na Santiago Bernabéu černou sérii bez výhry na dvanáct.

Domácí nastoupili v očekávané sestavě, hostující trenér Garrido učinil jedinou změnu, když na stoperu Catala nahradil Musacchia. Hosté měli první možnost, ale Ramos Cazorlovu střelu odvrátil na roh. Po dvou ofsajdech domácích se ujal vedení v 6. minutě Villarreal. Akci rozjel Cani, míč se k němu přes Cazorlu a Rossiho dostal znovu a založník Žluté ponorky ho jemným dloubáčkem uklidil k pravé tyči.

Real však za dvě minuty skóre srovnal. Benzema prostrčil míč na Ozila, který našel křižným pasem zcela volného Cristiana Ronalda, kterému stačilo doklepnout do prázdné branky. Za chvíli pálil mimo Lass a oba týmy pokračovaly i nadále v útočné hře. Ve 14. minutě se ocitl v nebezpečné šanci Rubén, napodruhé jen těsně minul branku, v téže akci se hosté dožadovali penalty po kontaktu Xabiho v Rossim.

Hosté se opět ujali vedení v 17. minutě, kdy si naběhl Marco Rubén do volného prostoru na přihrávku Bruna a přehodil Casillase. Villarreal měl v té době více ze hry, odpověděl pouze dalekonosnou střelou Di María. V 31. minutě zmařil včasným vyběhnutím Casillas šanci Rubéna po centru Capdevily.

Rozruch přišel na konci prvního dějství. Nejprve se propletl do vápna Marcelo, ale místo střely přihrával a obrana hostí pokus zblokovala. O minutu později po přímém kopu se však příznivci Bílého baletu mohli radovat. Centroval Xabi, Cristiano Ronaldo předskočil Diega Lópeze, hlavou zavěsil a gólem do šatny vyrovnal.

Druhá půle začala průnikem Ronalda a jeho střelou nad, další šanci připravil Portugalec pro Benzemu, který nedokázal zakončit. Villarreal dokázal nástup domácích na chvíli zastavit, výjimkou byla jen střela Di Maríi mimo. Diego López pak zachránil před Benzemou a poradil si i s nepříjemným rohem Ozila.

Další dvě šance spálili mezi 64. a 67. minutou Ronaldo, Di María a Benzema, pokaždé je vychytal skvělý López. Mourinho posílil útok Kaká a stáhl Albiola. Příležitost měl však na druhé straně střídající Oriol, jehož křižná střela minula branku Realu, ač mohl nahrát lépe postavenému Rossimu.

Rozhodnutí přišlo v pětiminutovce od 78. minuty. Kaká nacentroval do vápna, na míč patrně v ofsajdu nedosáhl Di María, López vyrazil před padajícím Ronaldem mimo, Portugalec se však míče opět zmocnil, obtočil se kolem Capdevily a rozjásal přesnou střelou madridský stadion. Za protesty byl poslán na tribunu kouč Villarrealu Garrido.

O tři minuty později domácí svůj náskok ještě pojistili, když Ronaldo po dlouhém sprintu přihrál přesně Kaká, který oslavil svůj návrat před domácí publikum gólem. Další pobrankový rozruch a strkanici způsobila oslava trenéra Mourinha před lavičkou Villarrealu.

V nastaveném čase už hosté pouze dvakrát nevyužili příležitost z přímého kopu, a tak oba týmy zůstaly na svých místech tabulky.