01.11.2003 21:30 CET
3 : 0
(1:0)

Real Madrid - Athletic Bilbao 3:0

Strůjci vítězství Realu Madrid byli v tomto zápase Iker Casillas a Ronaldo. Beckham s Helguerou už byli fit, tak mohl Carlos Queiroz nasadit nejsilnější sestavu. Kouč Athleticu Ernesto Valverde překvapil nasazením mladíčka Jonana Garcíi. Ve 2. minutě obránce Luis Prieto otestoval Casillase střelou zdálky. Ve 4. minutě se už gólman Realu blýskl perfektním reflexivním zákrokem, kdy po centru Santi Ezquerra hlavičkoval Etxeberría. O pět minut později si útočníci Bilbaa role vyměnili a Casillas vytáhl střelu Ezquerry. Bilbao si udržovalo stálý tlak, ale udeřilo na druhé straně. Beckhamovu přihrávku si zpracoval ramenem Ronaldo, bleskově se otočil a pravačkou vypálil. Hosté marně reklamovali faul na gólmana Aranzubiu. Do poločasu stihli hosté ještě ohrozit Casillase trestným kopem Tika a střelou vedle Etxeberríi. Ve druhé půli nejprve ohrozil Casillase nejlepší hráč Bilbaa Etxeberría, aby pak gól dal opět Ronaldo. Oklamal tři protihráče a vypálil přesně, tentokráte levou nohou. V dalších šancích se ocitli Tiko a Urzaíz. Ronaldo mohl dát hattrick, ale v jasné šanci ještě našel Figa, který stanovil konečný účet na 3:0. Bilbao odehrálo dobrý zápas, ale góly stříleli jen domácí.

Autor: Radek Nosil