18.06.2017 17:00 CET
2 : 2
(1:1)

Portugalsko - Mexiko 2:2

Evropští šampioni vstoupili do Poháru FIFA remízou 2:2 s Mexikem a rozhodně nemohou být spokojeni, protože o vítězství přišli až v samotném závěru. Portugalsko pokaždé vedlo, ale hrdinou zápasu se nakonec stal Héctor Moreno, který Mexičanům vystřelil bod v první minutě nastavení.

Portugalci se netají ambicemi celý Konfederační pohár FIFA vyhrát a do Ruska vyslali všechny své hvězdy, včetně té největší Cristiana Ronalda. Nicméně byli to Mexičani, kdo byl v úvodu dějství aktivnější, ovšem brankář Rui Patrício byl beztak bez práce. Evropané se osmělili až po dlouhých dvaceti minutách a stálo to zato. Ochoa nejprve vyrazil volej Ronalda a po něm usměrnil balón do sítě Gomes. Sudí však branku kvůli ofsajdovému postavení správně neuznal a co je možná důležitější, že všemu napomohla i videotechnologie, která se na turnaji testuje.

Přesně ve 30.minutě vyšlo nebezpečí také z kopaček Mexičanů. Volný přímý kop Carlose Vely skončil jen těsně vedle. Jako první nakonec udeřili Portuglaci a dost jim k tomu dopomohlo zaváhání Salceda. Toho okamžitě využil Ronaldo, který adresoval příhrávku na Ricarda Quaresmu, jenž už měl snadnou úlohu! O chvíli později záváněla další spolupráce těchto hráčů opět gólem, Quaresma ale poslal balón těsně vedle a vzápětí Mexičani srovnali. Centr Layúna v šestnáctce propadl až k Velovi, který ještě poslal lehký centr na Chicharita a ten, i když nevelký vzrůstem, hlavou srovnal na 1:1.

V podstatě celý druhý poločas se hrála vyrovnaná partie a šancí tolik, jako v prvním poločase, nebylo. Zápas spěl do remízového konce, když v tom v 86.minutě vypálil z rohu malého vápna nechytatelně Cédric Soares a Portugalci vedli pár minut před koncem 2:1. Slibné vedení však neudrželi. Mexiko se nevzdalo a v první minutě nastaveného času vyrovnalo po rohovém kopu Dos Santose, který usměrnil do sítě hlavou Héctor Moreno. Zápas tedy vítěze nepoznal, Portugalsko remizovalo s Mexikem 2:2.