Philadelphia Union USA - Philadelphia Union - Zprávy

Další články

Dočkalovi skončila sezona v MLS, Philadelphii vyřadil FC New York

Kapitánovi české reprezentace Bořku Dočkalovi skončila klubová sezona v zámořské MLS. Třicetiletý záložník vypadl s týmem Philadelphia Union v prvním kole play off po porážce 1:3 s New York City FC. Dočkal byl ve Philadelphii od února na hostování z čínského klubu Henan Jianye, kde loni podepsal tříletou smlouvu.

Sportovní ředitel Philadelphie by rád udržel v týmu Dočkala

Český reprezentant Bořek Dočkal se stal důležitou postavou Philadelphie Union v americké MLS a nový sportovní ředitel týmu Ernst Tanner by rád reprezentačního záložníka udržel v týmu. Bude tak usilovat o to, aby Dočkalovo hostování z čínského klubu Henanu Jianye pokračovalo i v roce 2019.

Záložník Dočkal má poraněný kotník

Záložník Bořek Dočkal má potíže s kotníkem, které ho nejspíš donutí vynechat nejbližší zápas Philadelphie v MLS proti Seattlu. Trenér Jim Curtin naznačil, že bude českého reprezentanta šetřit vzhledem k blížícímu se finále amerického poháru i faktu, že v Seattlu se hraje na umělé trávě.

Dočkal připravil gól, ale pak nedohrál

Reprezentační záložník Bořek Dočkal nedohrál kvůli zranění kotníku sobotní zápas zámořské fotbalové ligy MLS. V dresu Philadelphie nejprve připravil vyrovnávací gól na průběžných 1:1, ale pět minut před poločasovou přestávkou musel opustit hřiště po zákroku Cristiana Higuity ve středu hřiště. Je tím pádem ohrožen jeho start ve čtvrtečním utkání Ligy národů proti Ukrajině.

Dočkal si zahraje s Philadelphií finále Amerického poháru

Záložník Bořek Dočkal postoupil s Philadelphií do finále Amerického poháru. V semifinále U.S. Open Cupu fotbalisté Union porazili Chicago 3:0. O pohárovou trofej si zahrají 26. září proti Houstonu. Vítěz soutěže se kvalifikuje do Ligy mistrů zóny CONCACAF.

Dočkal asistoval, ale prohrál se Zlatanem

Český reprezentant Bořek Dočkal přihrál na vedoucí gól Philadelphie, která v sobotním utkání MLS v dešti podlehla Los Angeles Galaxy 1:3. Obrat ve druhém poločase zařídila švédská hvězda Zlatan Ibrahimovič.

Dočkal po narození syna vynechá zápas Philadelphie

Bořek Dočkal po narození syna vynechá dnešní utkání Philadelphie v zámořské lize MLS na hřišti nováčka FC Los Angeles. Jeho tým se pokusí navázat na týden staré vítězství 4:0 nad Vancouverem, na kterém se český záložník podílel dvěma góly. Následně byl v soutěži vyhlášen nejlepším hráčem týdne.

Dočkal dvěma góly zařídil jasné vítězství Philadelphie v MLS

Záložník Bořek Dočkal dal v sobotním utkání zámořské ligy MLS dva góly a byl hlavním strůjcem vítězství Philadelphie 4:0 nad Vancouverem. S pěti brankami je český reprezentant nejlepším střelcem týmu. Philadelphia uspěla po dvou porážkách a v tabulce Východní konference se posunula na šesté místo, poslední, které zaručuje účast v play off.

Dočkal vydělává v MLS víc než hvězdný Ibrahimović

Jediný český hráč v zámořské lize MLS Bořek Dočkal má v celku Philadelphia Union roční plat 1,7 milionu dolarů (36,3 milionu korun). Devětadvacetiletý záložník si tak vydělá více než například hvězda soutěže Švéd Zlatan Ibrahimović, jenž v Los Angeles Galaxy podepsal dvouletý kontrakt s ročním příjmem 1,5 milionu dolarů.

Dočkal rozhodl prvním gólem v MLS o výhře Philadelphie

Český reprezentant Bořek Dočkal se v sobotu poprvé trefil v MLS a pomohl Philadelphii k vítězství 3:2 nad D.C. United. Pro devětadvacetiletého záložníka to byl zároveň první vyhraný duel v dresu týmu Union, jenž naplno bodoval teprve podruhé v sezoně.

Až doženu tréninkové manko, výkon půjde nahoru, řekl Dočkal

Záložník Bořek Dočkal po prvním zápase v zámořské MLS věří, že až dožene tréninkové manko a vyřídí všechny záležitosti spojené se stěhováním, půjde jeho výkon nahoru. Při sobotní bezbrankové remíze s Columbusem český reprezentant v dresu Philadelphie odehrál 77 minut.

Dočkal debutoval za Philadelphii při remíze 0:0 s Columbusem

Český reprezentant Bořek Dočkal nastoupil poprvé za Philadelphii, která v utkání zámořské MLS doma remizovala 0:0 s Columbusem. Devětadvacetiletý záložník do Philadelphie Union zamířil v únoru na hostování z čínského klubu Henan Jianye a při debutu odehrál úvodních 77 minut.