Dynamo Kyjev Ukrajina - Dynamo Kyjev - Zprávy

Olympiakos chce napravit porážku z ligy, střetne se s kyjevským Dynamem

Když se oba celky potkaly naposledy, psal se rok 1975. Tehdy uspělo Dynamo Kyjev, které na rozdíl od svého soupeře nyní stále čeká na první soutěžní utkání v novém roce. Olympiakos je naopak v plném zápasovém rytmu, v řecké lize okupuje druhou příčku, každopádně generálka na tenhle duel Evropské ligy se mu nevydařila.

Tisk: Šanci Jablonce na druhý gól v Kyjevě odvrátil rozhodčí

Jako slabý hodnotí ukrajinská média výkon hráčů Dynama Kyjev, kteří ve čtvrtek na vlastním hřišti podlehli v závěrečném kole skupiny Evropské ligy Jablonci 0:1. "Bez ohledu na tuto porážku zůstalo Dynamo na prvním místě ve skupině," konstatuje deník Ukrajinska pravda.

Doležal zařídil Jablonci vítězné loučení s Evropskou ligou

Jablonec zakončil svou premiérovou účast v Evropské lize výhrou, když zvítězil 1:0 na hřišti Dynama Kyjev. První pohárovou výhru od srpna 2015 zařídil gólem v 10. minutě Martin Doležal, který se trefil hlavou po rohovém kopu. Jablonci pak rozhodčí navíc upřel jasnou penaltu.

Jablonec se chce rozloučit s Evropskou ligou vítězně

Jablonečtí se pokusí rozloučit s Evropskou ligou výhrou. Jejich závěrečný zápas ve skupině na hřišti Dynama Kyjev už sice nebude mít vliv na umístění, neboť ukrajinský celek je už jasně první a Severočeši se nemohou posunout z posledního místa, ale i tak nechybí Jablonci motivaci.

FC Astana - Dynamo Kyjev 0:1

Ukrajinské Dynamo Kyjev prokázalo skvělou produktivitu na umělé trávě v Astaně a domácímu výběru uštědřilo hodně nečekanou porážku v poměru 1:0. Ve skupinové fázi potřetí vyhrálo a už teď je jasné, že skončí na první pozic. V závěrečném duelu proti Jablonci mu tedy o nic nepůjde. Naopak český výběr definitivně přišel o naději na jarní fázi EL a bude hrát pouze o čest, ve večerním duelu s Rennes mu určitě bude fandit kazašský výběr.

Preview: FC Astana - Dynamo Kyjev

Astana a Dynamo Kyjev teď mohou udělat poslední krok k tomu, aby s jistotou proklouzly do jarní fáze Evropské ligy. Výhra jim tenhle cíl stoprocentně zaručí, k zahození by ovšem pro oba nebyla ani vzájemná konečná remíza. I z tohoto výsledku by se totiž mohly zaradovat, pakliže by ve večerním utkání Rennes neuspělo naplno na půdě Jablonce.

Dynamo Kyjev - Stade Rennes 3:1

Dynamo Kyjev vyhrálo v důležitém zápase nad Stade Rennes 3:1, postup ze základní skupiny však ještě zajištěný nemá. Zápas byl na šance vyrovnaný a Dynamo se může radovat z lepšího proměňování šancí.

Preview: Dynamo Kyjev - Stade Rennes

Dynamo jakožto velký favorit skupiny K dosud ze tří utkání vytěžil jen jedno vítězství. A pokud chce odehrát poslední dva zápasy ve větším klidu, potřeboval by k němu jednoznačně přidat další. Před vlastními fanoušky přivítá Rennes, které si rovněž nevede dle vlastních představ. Zaznamenalo už totiž dvě porážky a taktéž potřebuje zabrat.

Stade Rennes - Dynamo Kyjev 1:2

Situace ve skupině K je nadále vyrovnaná i díky výhře Dynama Kyjev na půdě francouzského Rennes. Vše vypadalo na remízu, jenomže Rennes i v přesilové hře v závěru inkasovalo rozhodující gól z kopačky Vitalije Bujalskiho.

Preview: Stade Rennes - Dynamo Kyjev

Francouzsko-ukrajinská konfrontace v Jablonecké skupině K je klíčová pro všechny její účastníky. V Roazhon Parku potřebuje bodovat jak domácí Stade Rennes, tak i Dynamo Kyjev. Východoevropský celek našel znovu ztracenou formu a v tuto chvíli drží už osmizápasovou sérii neporazitelnosti napříč všemi soutěžemi.

Po takovém zápase nemám koho pochválit, řekl trenér Dynama

V úvodu se zdálo, že trenér Dynama Kyjev Alexandr Chackevič bude mít důvod ke spokojenosti, ovšem poté, co jeho svěřenci neudrželi dvoubrankové vedení a v Jablonci v duelu Evropské ligy jen remizovali 2:2, byl spíše naštvaný.

Jablonec se oklepal z úvodu a proti silnému Dynamu uhrál remízu

Zpočátku to vypadalo na ostudu a blamáž, nakonec se však Jablonci podařilo uhrát cennou remízu proti silnému soupeři. Kyjevské Dynamo vedlo již po patnácti minutách o dvě branky. Domácí snížili ještě do přestávky a po změně stran zařídil dělbu bodů Trávník.

Jablonec proti Dynamu Kyjev zkusí vylepšit bilanci s Ukrajinou

Jablonečtí reprezentanti po úvodní smolné prohře v Rennes přivítají v Evropské lize doma Dynamo Kyjev a pokusí se napravit reputaci českého fotbalu v konfrontaci s ukrajinským. Kyjevský celek totiž v srpnu vyřadil v předkole Ligy mistrů pražskou Slavii, národní tým pak navíc v září prohrál v Lize národů doma s Ukrajinou 1:2.

Dynamo Kyjev - FC Astana 2:2

Dynamo bylo v tomto souboji mírným favoritem, jenže úvodní zápas základní skupiny Evropské ligy mu nevyšel úplně podle představ, hned dvakrát ztratilo průběžné vedení, přitom napodruhé o něj přišlo až v páté minutě nastavení druhé půle. Astana bere bod rozhodně všemi deseti. Získala zkrátka dobrý příslib do budoucna.

Preview: Dynamo Kyjev - FC Astana

Dynamo Kyjev začne skupinovou fázi Evropské ligy doma na stadionu Olimpijskyj proti Astaně. Svěřenci trenéra Alexandra Chackeviče chtějí dát zapomenout na vyřazení z Ligy mistrů i herní trápení z domácí soutěže. S Astanou se utkají vůbec poprvé v historii.