Dynamo Kyjev Ukrajina - Dynamo Kyjev - Zprávy

Koronavirem poznamenaný Kyjev se pokusí o zázrak v Barceloně

Barcelona se potýká s výpadkem formy, což přineslo neuspokojivé výsledky v domácí soutěži. Naopak v Lize mistrů je zatím stoprocentní a udržet tuto bilanci může proti Kyjevu. Má k tomu jedinečnou možnost, soupeře totiž trápí potíže s koronavirem.

Dynamo zkolabovalo ve druhé půli a z Budapeště si odváží jen remízu 2:2

Dynamo Kyjev nedotáhlo do zdárného konce nadějně rozehraný zápas na půdě maďarského Ferencvárose a po naprosto nezvládnutém závěru utkání nakonec bere pouze bod za nerozhodný výsledek 2:2. Hosté přitom o poločase vedli dvoubrankovým rozdílem, jenomže houževnatí domácí po hodině hry snížili a v 90. minutě využili početní výhody po vyloučení Sergeje Sydorčuka zásluhou kanonýra Francka Boliho.

Rebrov se s Ferencvárosem pokusí vyzrát na „své“ Dynamo Kyjev

Maďarský Ferencváros při své druhé účasti v novodobé historii Ligy mistrů zažil velmi ostrý start a zavítal na věhlasný Nou Camp, kde i přes houževnatý výkon utrpěl debakl 1:5 od slovutné španělské Barcelony. Teď bude mít papírově největší šanci na bodový zisk, neboť v předpokládaném boji o třetí místo zaručující jarní fázi Evropské ligy přivítá ukrajinské Dynamo Kyjev. Tomu vstup také příliš nevyšel a doma podlehl italskému Juventusu 0:2.

Morata zařídil Juventusu tři body z Kyjeva

Álvaro Morata, letní posila Juventusu, byl hlavním strůjcem vítězství svého týmu v Kyjevě. Italský mistr na úvod Champions League zvítězil 0:2, oba góly vstřelil ve druhém poločase právě španělský kanonýr.

Pirlo se s Juventusem pokusí v Kyjevě přelstít svého mentora

Dynamo Kyjev čeká hodně náročný vstup do nového ročníku Ligy mistrů. V úterý večer se totiž na stadionu Olimpijskyj představí italský mistr Juventus. Celek z Turína prochází velkou obměnou a tohle utkání pro něj bude mít také hodně osobní nádech.

Trenér Lucescu přeci jen povede Dynamo Kyjev

Rumunský trenér Mircea Lucescu odvolal své rozhodnutí o rychlém konci na lavičce Dynama Kyjev a slavný klub přeci jen povede. O setrvání u týmu informoval majitele celku Ihora Surkise.

Majitel Dynama Kyjev Surkis popřel Lucescův odchod

Majitel Dynama Kyjev Ihor Surkis popřel, že by trenér Mircea Lucescu skončil kvůli rozzlobeným fanouškům po pouhých čtyřech dnech ve funkci, ačkoli měl smlouvu na dva roky. Čtyřiasedmdesátiletý Rumun, jemuž příznivci slavného klubu v čele s bývalými hvězdami Olehem Blochinem a Ihorem Bělanovem nemůžou odpustit, že s konkurenčním Šachtarem Doněck získal osm ukrajinských titulů, v pondělí informoval o svém konci média.

Trenér Lucescu v Dynamu kvůli fanouškům skončil po čtyřech dnech

Trenér Mircea Lucescu skončil kvůli rozzlobeným fanouškům po pouhých čtyřech dnech na lavičce Dynama Kyjev, přestože měl smlouvu na dva roky. Příznivci slavného klubu v čele s bývalými hvězdami Olehem Blochinem a Ihorem Bělanovem nemůžou čtyřiasedmdesátiletému Rumunovi odpustit, že s konkurenčním Šachtarem Doněck získal osm ukrajinských titulů.

Dynamo Kyjev povede bývalý kouč Šachtaru Lucescu

Dynamo Kyjev povede trenér Mircea Lucescu. Podle agentury AP podepsal s klubem dvouletou smlouvu. Čtyřiasedmdesátiletý Rumun, který s konkurenčním Šachtarem Doněck získal osm ukrajinských titulů, naposledy působil u turecké reprezentace.

Útočník Dynama Kyjev Besedin dostal roční trest za doping

Útočník Dynama Kyjev Arťom Besedin dostal roční zákaz startů za doping. Ukrajinský reprezentant neprošel kontrolou po listopadovém utkání Evropské ligy v Malmö. Od konce prosince měl třiadvacetiletý ukrajinský reprezentant pozastavenou činnost. Nyní UEFA vynesla trest.

Útočník Dynama Kyjev Besedin měl v Evropské lize dopingový nález

Útočník Dynama Kyjev Arťom Besedin neprošel podle ukrajinských médií po utkání Evropské ligy v Malmö dopingovou kontrolou. Evropská fotbalová unie zatím třiadvacetiletému ukrajinskému reprezentantovi pozastavila na měsíc činnost a případ vyšetřuje.

Dynamo si senzačně nedokázalo poradit s Luganem a z EL je vyřazeno

Dynamo Kyjev na závěr skupiny B nedokázalo potvrdit jasnou úlohu favorita proti švýcarskému Luganu, a i když ve čtvrté nastavené minutě vybojovalo alespoň remízu 1:1, tak mu to na postup nestačí. Domácí výběr proto v letošním ročníku Evropské ligy senzačně končí na třetím místě se sedmi body, přitom do další fáze by ho nehledě na výsledek druhého střetnutí posunula jakákoliv výhra. Lugano obsadilo poslední čtvrtou příčku se třemi body.

Vítězství jako nutnost, ani to nemusí Dynamu proti Luganu stačit

Pořádně zapeklitá je situace ve skupině B. A co se týče souboje mezi Dynamem Kyjev a Luganem, jedno je jisté. Jestli chtějí domácí pokračovat v Evropské lize i na jaře, musí bezpodmínečně svého protivníka skolit. Hosté doposud ještě nevyhráli, vsítili jeden jediný gól, a tak se po tomto zápase s evropskými poháry pro letošní sezónu rozloučí.

Malmö zvládlo kovbojku s Dynamem, to poprvé nebodovalo

Pod taktovkou českého rozhodčího Pavla Královce se ve Švédsku rozjela mezi Malmö a Dynamem Kyjev pořádně dramatická přestřelka. Souboj, který byl veledůležitý pro oba celky, co se postupu do jarního playoff týče, rozsekl nakonec až v šesté minutě nastavení domácí forvard Markus Rosenberg. Přitom hosté po prvním poločase vedli o jednu branku.

Dynamo může v Malmö slavit postup, potřebuje nutně tři body

Pořádně napjatá je situace ve skupině B, v níž stále mohou proklouznout dál všechny čtyři celky. Ačkoli čtvrté Lugano je možná malinko odstrčené od těchto bojů, třetí Malmö a druhé Dynamo, které od sebe dělí v tabulce pouhý bod, si bezpochyby mohou brousit zuby na uzmutí prvních dvou příček. V kole číslo pět je čeká opravdu hodně důležitá bitva.