Další články

Květ míří poprvé do zahraničí, získat ho má Sivasspor

Roman Květ, dříve lanařený nejmenovaným druholigovým belgickým klubem, se přeci jen dočká vysněného zahraničního angažmá. Pětadvacetiletý záložník si nepadl do oka s novým trenérem Plzně Miroslavem Koubkem a Viktorii tak nejspíš opustí již po půlroce, ještě dnes by měl přistát v tureckém Sivasu.

Fiorentina se nemazala se Sivassporem ani v odvetě a hladce postoupila do čtvrtfinále Evropské ligy

Sivasspor doháněl na domácí půdě jednobrankové manko z italské půdy a do tohoto čtvrtečního duelu vstoupil poměrně dobře, když zhruba deset minut před přestávkou smazal jednogólový rozdíl, jenomže Fiorentina posléze zabrala a svému soupeři nasázela hned čtyři branky. Po celkovém výsledku 5:1 tak bez potíží proklouzla mezi nejlepší osmičku v Konferenční lize, turecký celek navíc v závěru přišel o vyloučeného Hakana Arslana.

Fiorentina hájí v Turecko vedení o jednu branku

Fialky doma v Toskánsku před týdnem nesehrály špatné utkání, ale proměnit dokázaly jen jednu jedinou šanci. To znamená, že odveta v Sivas 4 Eylül Stadyumu zůstává otevřená a Sivasspor se bude doma chtít ukázat.

Barák rozhodl o těsné výhře Fiorentiny nad Sivassporem

Fiorentina pokračuje ve zlepšených výkonech, dnes si doma poradila s tureckým Sivassporem. Jedinou brankou o tom rozhodl Čech Antonín Barák.

Fialky chtějí pokračovat v nastaveném trendu, Sivasspor je v problémech

Fiorentina najela na vítěznou vlnu a tu bude chtít ještě vylepšit v domácím utkání Konferenční ligy. K němu si do Toskánska pozvala Sivasspor, kterému se na tureckých kolbištích vůbec nedaří a v pohárech hledá cestu z krize.

Slavia se s evropskými poháry rozloučila remízou proti Sivassporu

Slavia se s Evropskou konferenční ligou rozloučila domácí remízou 1:1 se Sivassporem. Ten se v Edenu dostal v prvním poločase do vedení zásluhou proměněné penalty zkušeného Maxe Gradela. Sešívaní po změně stran srovnali, když si míč do vlastní sítě srazil Dimitrios Goutas. Hostům výsledek stačil k prvnímu místu ve skupině G, domácím by vzhledem k výsledku z Kluže nepomohla k postupu ani případná výhra.

Slavia na závěr skupiny EKL hostí Sivasspor, k postupu potřebuje pomoc Ballkani

Slávisté ve čtvrtek nastoupí k závěrečnému šestému utkání skupinové fáze Evropské konferenční ligy, po němž se rozhodne, zda se probojují do vyřazovací části. Pražané před duelem se Sivassporem nemají situaci ve svých rukách, a pokud v souběžně hraném duelu Kluž porazí Ballkani, nebude jim k účasti v jarním pokračování stačit ani případné vítězství.

Sivasspor přejel Kluž a zajistil si postup

Povedený večer v Konferenční lize má za sebou turecký Sivasspor. Domácí přejeli CFR Kluž hladce 3:0 a již s předstihem si zajistili postup do jarní fáze. V tuto chvíli má turecký klub 10 bodů a i když by nastal scénář se třemi týmy se shodným počtem bodů, v minitabulce by na tom byl nejlépe.

Sivasspor hostí v souboji o první místo CFR Kluž

Otevřená zůstává i "slavistická" skupina G. V boji o průběžné prvenství se potkají Sivasspor a rumunská Kluž. Vítěz zápasu už si může zajistit postup, avšak bude také záležet na výsledku souběžně hraného mezi Ballkani a Slavií. První zápas v Rumunsku ovládl po jediném zásahu Sivasspor.

Sivasspor oplatil Ballkani týden starou porážku

Na druhé místo "slávistické" skupiny G jde po čtyřech kolech turecký Sivasspor. Ten sice po většinu zápasu nebyl lepším týmem, než Ballkani, ale po změně stran dokázal strhnout vedení na svojí stranu a už ho nepustit. Výborně zachytal brankář Vural a rozhodující brankou na 2:1 se blýskl Karol Angielski.

Zopakují KF Ballkani se Sivassporem gólovou přestřelku?

Skupina G se může po tomto kole trochu vyjasnit a předem tipovat druhý výsledek mezi KF Ballkani a Sivassporem je hodně obtížné. Před týdnem ve strhující přestřelce vyhrál kosovský celek a Turci teď spřádají plány na revanš. Dočkají se diváci znovu bohaté gólové nadílky, nebo bude bitva na stadionu Fadil Vokrri v Prištině takticky svázaná?

Kosovany dvojitý direkt nerozhodil. Sedmigólové drama dovedlo Ballkani k historické výhře

FC Ballkani ve třetím utkání skupiny G Evropské konferenční ligy překvapivě zdolalo turecký Sivasspor na jeho hřišti 4:3. Hosté se přitom museli vypořádat se dvěma těžkými údery, když nejprve inkasovali hned v první minutě a v závěru nechali soupeře vyrovnat v nastaveném čase. Poslední slovo ovšem měl znovu celek z Kosova, jelikož v 94. minutě rozhodl Ermal Krasniqi a postaral se o premiérovou výhru svého mužstva v historii evropských pohárů.

Neporažený Sivasspor přivítá Ballkani

Po dvou zápasech má turecký Sivasspor čtyři body a proti Ballkani může udělat rozhodující krok za postupem. Vzhledem k situaci na domácí frontě se Evropská konferenční liga jeví jako spása a Turci rozhodně chtějí v pohárech přezimovat.

Kluž dál čeká na výhru, doma podlehla Sivassporu

Kluž měla spolu se Slavií patřit mezi favority skupiny G, avšak postupové vyhlídky si značně komplikuje. Po remíze s Ballkani podlehl rumunský tým na domácí půdě Sivassporu, kterému k dalšímu tříbodovému zisku stačila jediná trefa z pokutového kopu.