Lausanne Sport Švýcarsko - Lausanne Sport - Zprávy

Další články

Lausanne Sport - Città di Palermo 0:1

Fotbalisté Palerma zakončili své letošní působení v Evropské lize vítězstvím na hřišti nejslabšího týmu skupiny F z Lausanne. To tak má ve skupině jediný bod za uhranou remízu na půdě Sparty. O jediné trefě tohoto utkání rozhodl šest minut před koncem Muňoz, jenž na hřiště přišel jako střídající hráč v 58. minutě.

Preview: Lausanne Sport - Città di Palermo

Druholigové švýcarské Lausanne se s účinkováním v Evropské lize rozloučí zápasem s italským Palermem, které rovněž nemůže postoupit. Fanoušci domácího celku by si na Stade Olypique La Pontaise přáli první vítězství ve skupině.

CSKA Moskva - Lausanne Sport 5:1

CSKA Moskva byl jasným favoritem tohoto duelu a jeho hráči ani nedopustili, aby o této pozici někdo spekuloval. Již od první minuty měli utkání pevně ve svých rukách a s přehledem porazili druholigový švýcarský klub 5:1.

Preview: CSKA Moskva - Lausanne Sport

Švýcarský celek Lausanne Sport zajíždí v rámci pátého kola skupiny F na hřiště CSKA Moskva. Přestože už Lausanne nemůže postoupit do dalších bojů Evropské ligy, hodlají hráči podat dobrý výkon a překvapit věhlasnějšího soupeře.

Wilfried s Kweukem přiblížili Spartu k postupu v Evropské lize

Sparta otočila díky útočníkům Wilfriedovi s Kweukem nepříznivý vývoj utkání v Lausanne a velkým krokem se přiblížila postupu, ke kterému ji momentálně stačí jakýkoliv bodový zisk na hřišti Palerma. Švýcaři jsou z jarních pohárů definitivně vyřazeni.

Sparta chce v Lausanne napravit selhání a vykročit k postupu

V rozdílné situaci jsou před čtvrtým vystoupením v základní skupině Evropské ligy fotbalisté Lausanne a Sparty Praha. Český mistr může v případě vítězství dál reálně pomýšlet na postup, zatímco domácí lídr druhé švýcarské ligy po případné prohře svoje minimální naděje definitivně odepíše.

Švýcarský tisk píše o senzaci

Lausanne se povedla v Praze senzace, Sparta doplatila na vlastní nemohoucnost. V tomto duchu píše švýcarský tisk o čtvrteční remíze 3:3 v utkání Evropské ligy na Letné, která papírovému outsiderovi přinesla premiérový bod do tabulky skupiny F i první góly v soutěži.

Chovanec se zlobil na hráče, hovořil o fotbalové sebevraždě

Nezvládnuté standardní situace, nedisciplinovanost, neproměnění dalších šancí na zvýšení dvoubrankového náskoku a selhání v nastaveném čase. Tak pojmenoval důvody domácí remízy 3:3 mezi Spartou a Lausanne ve 3. kole Evropské ligy letenský trenér Jozef Chovanec. Počínání mužstva v závěru zápasu označil za fotbalovou sebevraždu.

Sparta přišla o výhru nad Lausanne v šesté nastavené minutě

Sparta ve svém druhém domácím utkání v EL proti Lausanne nedokázala udržet dvoubrankové vedení a po remíze 3:3 si zkomplikovala postupové plány, přestože po 3. kole poskočili na druhé místo v tabulce. Hosté prohrávali už 1:3, ale v závěrečné čtvrthodině vyrovnali. Bod jim zajistil gól v šesté minutě nastavení.

Lausanne se dere zpět na výsluní

Získal sedm mistrovských titulů, devětkrát zvítězil ve Švýcarském poháru, ale před sedmi lety se nad klubem z Lausanne mále zavřely fotbalové vody. Čtvrteční soupeř Sparty v Evropské lize tehdy kvůli finančním potížím přišel o profesionální licenci a zpět na výsluní se musel začít drápat z nižších soutěží.

Sparta hostí v EL Lausanne, které je pro ni klíčem k postupu

Fotbalisté pražské Sparty mají v Evropské lize před sebou první ze dvou zápasů se švýcarským druholigovým klubem z Lausanne, které pro českého mistra představují klíč k postupu. Před čtvrtečním duelem mají Letenští na kontě po dvou kolech tři body a případné dvě výhry by je přiblížily ve skupině F k postupovému cíli.

Pergl: Lausanne bude na Letné útočit

Čtvrteční zápas třetího kola Evropské ligy mezi Spartou Praha a druholigovým švýcarským klubem Lausanne-Sport by neměl být žádná nuda. Na základě vlastní zkušenosti je o tom přesvědčen někdejší sparťanský obránce Pavel Pergl, jehož klub Bellinzona o víkendu přešel přes Lausanne ve Švýcarském poháru po výhře 2:0.

Città di Palermo - Lausanne Sport 1:0

Soupeř pražské Sparty z Palerma se proti outsiderovi z Lausanne hodně natrápil. Už to vypadalo, že snaha domácích přijde v niveč, ale deset minut před koncem se trefil Migliaccio a zajistil domácím tři body.

Preview: Città di Palermo - Lausanne Sport

Italské Palermo má z prvního kola co napravovat a bude chtít začít hned ve druhém kole, ve kterém se italský celek postaví proti outsiderovi skupiny švýcarskému Lausanne. Oba celky své úvodní zápasy prohrály a tak potřebují nyní bodovat. Jasným favoritem zápasu je italský celek.