Sevilla FC Španělsko - Sevilla FC - Zprávy

Sevilla se novému prezidentovi nepředvedla. Paredes se cítil v Andalusii jako v ráji

Sevilla podlehla v zápase 19. kola LaLigy na vlastním stadionu Athletic Clubu 0:2, a doma tak naplno nebodovala pošesté v řadě. K prodloužení nelichotivé série došlo po turbulentním závěru minulého kalendářního roku, kdy nastala změna na pozici prezidenta klubu. Skóre otevřel po půlhodině hry krásnou hlavičkou Mikel Vesga a v 76. minutě zpečetil výhru hostů Aitor Paredes. Obránce vychovaný akademií Basků vsítil svůj vůbec první gól za A-tým, čímž pomohl Los Leones k posunu na průběžnou třetí příčku tabulky.

Trenér Sanchez Flores poprvé před domácím publikem. Otestuje ho Athletic

Sevilla se s novým koučem Quiquem Sánchezem Floresem poprvé představí na domácí půdě. Nečeká ji ale nic snadného, protože do Sevilly se podívá Athletic. A baskický klub má pohárové ambice podepřené mnohem lepšími výsledky, aktuálně dokonce dotírá na příčky znamenající Ligu mistrů.

Llorente potřeboval k aklimatizaci na hřišti jen minutu. Sevilla se v Madridu na reakci nezmohla

Dohrávka čtvrtého kola španělské LaLigy dopadla lépe pro domácí Atlético Madrid, které si poradilo se Sevillou 1:0. Jedinou branku vsítil hned po změně stran střídající Marcos Llorente, když po šťastném odrazu míče od skluzujícího Sergia Ramose obdržel krásný vánoční dárek v podobě luxusní střelecké pozice. Ofenzivu klubu z Andalusie naopak zápas v optimální formě nezastihl, Jan Oblak byl totiž přinucen k pouhým dvěma snadným zákrokům, přestože hosté hráli více než 20minutovou přesilovku.

Atlético chce zakončit rok výhrou, Sevilla má novou motivaci

LaLiga už téměř definitivně uzavřela svůj kalendář pro tento rok, ale přeci jen se ještě dočkáme jednoho utkání. Dodatečné utkání 4. kola ze září totiž čeká na Atlético Madrid a Sevillu. Kdo bude favoritem, o tom asi není nutné příliš dlouho spekulovat.

Terapie novým trenérem tentokrát zabrala, Sevilla koncertem v Granadě protrhla černou sérii

Hráči Sevilly zvítězili v 18. kole LaLigy v duelu trápících se mužstev nad Granadou 3:0 a na ligové scéně si připsali tři body poprvé od konce září. Sérii 10 zápasu bez výhry protrhli Rojiblancos už v první půli, kdy se nejdříve se štěstím trefil Adriá Pedrosa a po něm ve 32. minutě dalekonosnou střelou rozradostnil sektor hostů Lucas Ocampos. Zisk tří bodů obohatil ve druhé půli svou první ligovou brankou po návratu do klubu i kapitán Sergio Ramos. Úspěšný debut si na lavičce připsal Quique Sánchez Flores, již třetí trenér Los Hispalenses v sezoně, přičemž jeho jmenování oznámila Sevilla teprve den před střetnutím celků z Andalusie.

Sevilla jmenovala nového trenéra, vybrala Sáncheze Florese

Quique Sánchez Flores se po osmi měsících vrací do práce, stal se trenérem Sevilly. Osmapadesátiletý kouč, jenž nahradil Diega Alonsa, podepsal smlouvu do roku 2025...

Granada hostí Sevillu v souboji dvou trápících se mužstev

Sevilla začíná svůj život bez trenéra Diega Alonsa proti papírově slabšímu soupeři, i když to v případě tradičního účastníka Evropské ligy poslední dobou nic neznamená. Málokdo je na tom ale tak špatně jako domácí Granada.

Sevilla po dalším debaklu opět mění kouče, Alonso vydržel dva měsíce

Pokračující krizi Sevilly odnesl další trenér. Uruguayec Diego Alonso u týmu, který v minulé sezoně vyhrál Evropskou ligu, ale v domácí soutěži mu hrozí boj o udržení, vydržel jen dva měsíce a týden. Vedení klubu ho odvolalo jen pár minut po dnešní domácí porážce 0:3 s Getafe. V tabulce je Sevilla šestnáctá.

Sevilla si v lize nadále zahrává s ohněm. Pod dominantní triumf Getafe se podepsal Greenwood

Tápající Sevilla v 17. kole LaLigy prohrála doma 0:3 s Getafe a nadále se zmítá v těžké výkonnostní i výsledkové krizi. Hráči Azulones rozhodli ještě během první půle, když se nejprve z penaltového puntíku nemýlil Borja Mayoral a před pauzou se po přihrávce Masona Greenwooda prosadil i Jaime Mata. Angličan pak ještě v závěru proměnil penaltu. Tragickou sezonu Andalusanů ilustruje například i fakt, že od začátku října vyhráli jen dva zápasy v Copa del Rey a čekání na triumf v lize nyní prodloužili již na 10 střetnutí.

Trenér Alonso musí vyhrát, Getafe je ale velmi silné

Když se mluví o střetu mezi Sevillou a Granadou, asi byste oprávněně čekali, že týmem výše postaveným v tabulce bude právě Sevilla. Jenže opak je pravdou, Seville se dál nedaří a Getafe proti ní bude bránit náskok devíti bodů.

Sevilla další změnu trenéra nezvažuje, Alonso má podle tisku důvěru

Sevilla strávila celou loňskou sezonu ve druhé polovině tabulky španělské nejvyšší soutěže a na špatné výsledky navazuje i letos. Nic na tom zatím nezměnila ani říjnová rošáda na lavičce a nástup Diega Alonsa, ten podle tisku stále má podporu vedení.

Sevilla se do své oblíbené soutěže nepodívá. Lens setrvá v pohárové Evropě i na jaře

Hráči Lens zvítězili v posledním kole skupiny B Ligy mistrů nad Sevillou 2:1. Hosté sice působili fotbalovějším dojmem, nicméně po několika neproměněných šancích dostal parádní příležitost v podobě pokutového kopu Przemyslaw Frankowski, kterou s přehledem proměnil. Tuto možnost ale dostali i Rojiblancos, a ačkoliv Brice Samba nejprve Sergia Ramose vychytal, opakovaný pokus již Španěl proměnil. Obratu znamenajícího přesun do Evropské ligy, kterou už pětkrát v klubové historii vyhráli, se však Andalusané nedočkali. V šesté minutě nastavení naopak inkasovali z kopaček Angela Fulginiho.

Bitva o Evropskou ligu: Sevilla musí zvítězit, jinak v pohárech pokračuje Lens

Lens ani Seville zatím moc nevychází druhá polovina skupinových bojů. I proto už ani jeden zmíněný celek nemá šanci na ukořistění jednoho ze dvou postupových míst. Jejich vzájemný souboj tak rozhodne o tom, kde se na jaře bude hrát alespoň Evropská liga.

Mallorca výhrou přeskočila Sevillu. Tříbodovou kořist zajistila Pirátům neproduktivní posila

Mallorca porazila v 16. kole LaLigy hosty ze Sevilly 1:0 a dočkala se teprve druhého vítězství v aktuálním ročníku. Tříbodový zisk zařídil "Rumělkám" Cyle Larin, který se prosadil poprvé po svém letním příchodu do týmu z Baleárských ostrovů. Protrhl tak velkou střeleckou smůlu, jelikož dosud platil za nejčastěji zakončujícího hráče nejvyšší španělské soutěže bez přesného zásahu. Domácí díky výhře, na níž měl velkou zásluhu i skvěle chytající brankář Predrag Rajkovič, poskočili na 15. příčku o bod právě před trápící se Rojiblancos.

Mallorca i Sevilla potřebují body

Jen dva body nad sestupovým pásmem stojí Mallorca a její slavnější soupeř na tom není o moc lépe. Sevilla prožívá další mizernou sezonu a v LaLize dosud zaznamenala jen dvě vítězství.