SD Eibar Španělsko - SD Eibar - Zprávy

Sporting Gijón - SD Eibar 2:0

Sporting Gijón stále nevzdává boj o záchranu. Na svém hřišti si klub z Asturie poradil s Eibarem v poměru 2:0 a dostal se mimo sestupové pásmo. V první půli dal Baskům gól do šatny Carlos Carmona a definitivní podobu skóre dal necelých deset minut před koncem Jony. Již zachráněný Eibar je nyní na dvanácté příčce, Sporting okupuje sedmnáctou pozici.

Sporting bojuje o život. Doma přivítá Eibar

Sporting Gijón se chce dočkat zázraku v podobě dalšího roku v Primera Division. Ačkoli se jeho forma v posledních týdnech zvedla, v minulém kole utrpěl těžký debakl. Jak na něj odvětí v utkání s Eibarem?

SD Eibar - Deportivo La Coruña 1:1

Eibar remizoval s Deportivem v nočním utkání Primera División 1:1. Domácí dlouho vedli zásluhou Adriána Gonzáleze, ovšem dvacet minut před koncem zápasu dal výsledku konečnou podobu Federico Cartabia. V zápase šlo oběma mužstvům více méně o čest a remízový výsledek prakticky nic nezměnil ani na jejich postavení v tabulce.

Preview: SD Eibar - Deportivo La Coruña

Eibar bojuje o návrat mezi nejlepších deset, ale v poslední době neprožívá moc radosti. Mnohem horší je však psychická pohoda v táboře jeho konkurenta. Deportivo La Coruña se léčí z minulého debaklu od Barcelony a doufá, že se poučilo.

Valencia CF - SD Eibar 4:0

Valencie navázala na překvapivé prvenství z Camp Nou a drtivým způsobem přehrála na domácí půdě Eibar v poměru 4:0. Mužem zápasu se stal bezesporu španělský útočník Paco Alcácer, autor hattricku.

Preview: Valencia CF - SD Eibar

Valencie se po senzačním úspěchu na Camp Nou pokusí o potvrzení vzrůstající formy proti Eibaru. Baskové přijíždí po výhře v malém baskickém derby nad San Sebastianem a stejně jako jejich soupeř už bude hrát spíše pro radost z fotbalu než o důležité body. Ani jedno mužstvo už totiž není pod tlakem sestupu či boje o pohárové příčky.

SD Eibar - Real Sociedad 2:1

Realu Sociedad opojení z nedávných úspěchů dlouho nevydrželo. V baskickém derby proti Eibaru totiž celek ze San Sebastiánu prohrál 2:1, přestože po brzké trefě Davida Zurutuzy vedl.

Sociedad v laufu jede na půdu Eibaru

Real Sociedad se v minulém kole postaral o pořádné překvapení, když si vyšlápl na neohroženu Barcelonu. Teď by rád napodobil tento úspěch také v dalším kole, které mu přisoudilo o poznání snazšího konkurenta. Tím bude domácí Eibar, který se naopak léčí z výprasku.

Real Madrid - SD Eibar 4:0

Real Madrid s přehledem porazil Eibar 4:0 a alespoň částečně si spravil chuť po neúspěchu ve Wolfsburgu. Bílý balet stihl všechny góly už v první půli, když se postupně trefili Rodríguez, Vázquez, Ronaldo a Jesé. Vedoucí Barceloně se Real přiblížil na rozdíl čtyř bodů, obhájce titulu má však ještě večerní utkání k dobru.

Real čelí po pohárovém neúspěchu Eibaru

Real Madrid bude spoléhat na prostředí a atmosféru domácího stadionu Santiago Bernabéu, a to nejen v Lize mistrů, ale také proti Eibaru. Bílý balet musí hodně rychle přeorganizovat své síly, protože Eibar je soupeř, který nemá co ztratit.

SD Eibar - Villarreal CF 1:2

Jestli byl před jednatřicátým kolem hlavním adeptem na zisk klíčového čtvrtého místa Villarreal, tak po něm již o hegemonii Žluté ponorky takřka nemůže být sporu. Zatímco všichni pronásledovatelé totiž body ztráceli, Villarreal dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející zápas na půdě Eibaru a po výhře 2:1 má kvalifikaci do příštího ročníku Ligy Mistrů na dosah ruky.

Preview: SD Eibar - Villarreal CF

Sobotní podvečer bude v baskickém Eibaru patřit souboji domácího SD s Villarrealem. Žlutá ponorka připlouvá na sever země po úspěšném střetu s Barcelonou a bod za remízu 2:2 chce potvrdit i proti devátému celku tabulky. Obě mužstva už na výhru čekají pořádně dlouho a zabrat by měli především hosté, kteří hájí důležitou čtvrtou příčku.

Getafe CF - SD Eibar 1:1

Getafe v páteční předehrávce uhrálo na domácím hřišti remízu 1:1 s Eibarem. V dresu Madridských se trefil Velázquez, Baskům zachránil remízu v 87. minutě Bastón. Ani pro jedno mužstvo bojující o záchranu dělba bodů nepřinesla výraznější posun. Getafe se nejspíš po třicátém kole znova propadne na sestupové příčky, Eibar je sice osmý, ale jeho pozice v horní polovině tabulky ses tává čím dál více neudržitelnou.

Getafe proti Eibaru bojuje o život

Getafe se stále snaží zachránit se, ale jeho snaha vychází s každým dalším kolem stále více do prázdna. V krátké době se mužstvo muselo vypořádat s několika debakly a bude si chtít zachovat šance na záchranu alespoň proti Eibaru.

Rayo s Eibarem prodloužili šňůru bez výhry remízou 1:1

Rayo Vallecano mířilo proti Eibaru za svým prvním ligovým vítězstvím po více než měsíci, ovšem branka Gonzala Escalanteho nakonec zajistila baskickému klubu vydřený bod za remízu 1:1. Zatímco domácí mohou smutnit a nadále se obávat čím dál větší hrozby sestupu, Eibar zdárně ukončil sérii čtyř porážek v řadě.