Real Sociedad Španělsko - Real Sociedad - Zprávy

Osasuna znovu vyhrála a dál myslí na poháry

Důležité tři body si na své konto připsala Osasuna, která udolal na domácím hřišti Real Sociedad 1:0 a posunula se v tabulce španělské ligy na osmé místo, což značí určitou naději vzhledem k pohárovým pozicím. Jediný gól zápasu dal už ve čtrnácté minutě Baldé.

Preview: CA Osasuna - Real Sociedad

Teoretickou možnost bojovat o evropské poháry má dvě kola před koncem také Osasuna, ale jelikož si na tyto pozice brousí zuby dalších osm týmů, její šance nejsou moc veliké. V zápase 37. kola proti Realu Sociedad však bude na domácí půdě favoritem a může se tak o to alespoň pokusit. Hostům ze San Sebastianu už o nic nejde.

Atlético přišlo o výhru nad Sociedadem a zkomplikovalo si boj o poháry

Účast v příštím ročníku Evropské ligy už nemusí mít Atlético ve vlastních rukou. Dnes sice po gólu Gabiho vedlo a ještě v devadesáté minutě drželo nejtěsnější příznivý výsledek, jenže pak udeřil hráč Realu Sociedad Carlos Vela a vyrovnal na konečných 1:1.

Preview: Atlético Madrid - Real Sociedad

V prvním středečním duelu dohrávaného 20. kola Primera Division se šesté Atlético Madrid doma postaví proti outsiderovi ze San Sebastianu. Hostům už v závěru sezóny o nic nejde a jejich motivace v utkání tak nenabývá velikých rozměrů. Atlético naopak bojuje o pohárové pozice a musí doma zvítězit, pokud si chce udržet naději na Ligu mistrů.

Real Sociedad - Racing Santander 3:0

Primera División zná svého prvního sestupujícího. Racing Santander prohrál na hřišti Realu Sociedad 0:3 a tři kola před koncem bude na nesestupové pozice ztrácet minimálně jedenáct bodů. O osudu dnešního zápasu i budoucnosti Racingu rozhodl dvěma góly Griezmann, třetí hřebíček do rakve přidal Agirretxe.

Preview: Real Sociedad - Racing Santander

V dalším sobotním duelu 36. kola Primera Division se domácí Real Sociedad na svém stadionu postaví proti Racingu Santander. Hosté ztrácejí čtyři kola před koncem na záchranu jedenáct bodů a téměř stoprocentně tak jsou odsouzeni k sestupu do druhé ligy. Sociedad je naopak devět bodů nad propastí a k jistotě záchrany bude chtít v domácím duelu proti outsiderovi vyhrát.

Real Sociedad - Villarreal CF 1:1

V 35. kole La Ligy domácí Real Sociedad zachraňoval na poslední chvíli výsledek zápasu s Villarreallem, když v 86. minutě vyrovnával Carlos Vela. Žlutá ponorka tak opět nevyhrála a krčí se těsně nad sestupovou zónou. Real je na 14. pozici a má na něj náskok tří bodů.

Preview: Real Sociedad - Villarreal CF

Posledních pět kol zbývá do konce španělské nejvyšší soutěže a stále bojuje o záchranu Villarreal, který prožil tak jednu z nejhorších sezón za poslední roky. V rámci 35. kola se Žlutá ponorka představí na půdě Realu Sociedad, který je pouze o tři body vepředu a také o jednu pozici.

Málaga CF - Real Sociedad 1:1

Překvapivý výsledek se zrodil v Andalusii, domácí Málaga nečekaně zaváhala, pouze remizovala s Realem Sociedad 1:1 a nedokázala tak využít porážky Valencie. Vedla sice po brzké trefě Isca, krátce po pauze ale vyrovnal Prieto a další branka už do konce nepadla. Málaga zůstává čtvrtá, Sociedad se také ze své patnácté příčky nikam neposunul a i nadále bude muset bojovat o setrvání v Primera División.

Preview: Málaga CF - Real Sociedad

Čtvrtá Málaga se v předminulém kole poprvé vyhoupla na třetí pozici, ale vzápětí ji ztratila, protože neuspěla na půdě Villarrealu. Nyní přivítá doma Real Sociedad a ráda by se vrátila zpět na třetí vytouženou pozici, díky které by si zajistila přímou účast v Lize mistrů. Také se čtvrtým místem by však údajně svěřenci trenéra Pellegriniho byli spokojení.

Real Sociedad - Real Betis 1:1

V jednom z prvních úterních duelů přivítal Real Sociedad na domácí půdě Betis a utkání dvou sousedů v tabulce skončilo zaslouženou remízou 1:1. Oba góly padly až ve druhém poločase. V tabulce si tak celky polepšily o bod a lépe je na tom nyní třináctý Betis, čtrnáctý je San Sebastian. Ten má na záchranu stále slušných deset bodů náskok.

Vela by rád zůstal ve Španělsku

Carlos Vela je momentálně na hostování z Arsenalu v Realu Sociedad, podle svých vlastních slov by si však pobyt ve Španělsku rád protáhl.

Preview: Real Sociedad - Real Betis

V 33. kole La Ligy se na půdě Realu Sociedad představí hráči Realu Betis. Oba týmy již mají blízko k záchraně, ale ještě nemají nic jistého, a tak se budou oba snažit ukořistit cenné tři body.

Real Sociedad potvrdil zájem o Velu, jednat se bude až po sezoně

Carlos Vela si za několik let nedokázal získat stálou důvěru manažera Arsenalu Arsena Wengera a před letošní sezonou odešel na hostování do Realu Sociedad. Ve španělském klubu se mexickému útočníkovi daří, rád by zůstal a stejný názor na celou věc má i vedení klubu...

Espanyol Barcelona - Real Sociedad 2:2

V dalším utkání přivítal Espanyol Barcelona na domácí půdě Real Sociedad. Hosté šli rychle do dvoubrankového vedení díky umu Carlose Vely, ale Espanyol dokázal utkání srovnat na 2:2. Ve vyrovnané druhé půli další gól nepadl a oba celky tak získaly bod. Espanyol je v horní polovině tabulky a stále může bojovat o evropské poháry, Sociedad je v klidném středu tabulky a boj o záchranu se ho netýká.