Real Sociedad Španělsko - Real Sociedad - Zprávy

Sociedad potřebuje zabrat a porazit Getafe

Náročný pohárový týden zakončí hráči Realu Sociedad domácím utkáním s Getafe. Zatímco Baskové se zatím v lize spíše trápí, "Azulones” mají slušných sedm bodů a desáté místo v tabulce je spíše nad očekáváním. Tyto dva celky nyní svede dohromady nedělní utkání šestého kola a bude se jistě jednat o zajímavou podívanou.

Loňský finalista se z raketového direktu probral až ke konci, v San Sebastiánu srovnal Martínez

Real Sociedad remizoval v utkání prvního kola Ligy mistrů na vlastním hřišti s Interem 1:1 a do tabulky skupiny D si připsal první bod. Baskové do prvního duelu ve slavné soutěži po 10 letech vstoupili aktivně a již ve čtvrté minutě se po zásahu Braise Méndeze ujali vedení. To jim vydrželo až do 87. minuty, kdy z ojedinělé příležitosti Nerazzurri srovnal spolehlivý střelec Lautaro Martínez.

Real Sociedad po deseti letech v Lize mistrů. Jako první ho otestuje Inter

Real Sociedad se po dlouhé desetileté odmlce podívá zpátky do Ligy mistrů, ale asi si jen těžko mohl přát složitějšího soupeře. Do San Sebastiánu totiž ve středu večer zavítá Inter Milán. Klub, který se v minulé edici probojoval až do finále a který i letos chytá skvělou formu.

Drtivý nástup Sociedadu na body nestačil. Obrat Bílého baletu režíroval García

Real Sociedad se i přes dobrý výkon nenaladil na duel Ligy mistrů proti Interu Milán úspěšným výsledkem, když padl v pátém kole LaLigy na hřišti Realu Madrid 1:2. Sebevědomí hosté byli odměněni za svoji snahu v páté minutě, kdy se ve vápně prosadil nikým nehlídaný postrach všech komentátorů Ander Barrenetxea. Stav oboustranně atraktivního utkání však pomohl překlopit na stranu domácích dvěma asistencemi Fran García, jenž takřka okamžitě po návratu ze šaten našel zakončujícího Federica Valverdeho a stoprocentní bilanci Bílého baletu následně hlavičkou uchoval fotbalový cestovatel Joselu.

Real Madrid a Real Sociedad mají generálku na Ligu mistrů

Už v týdnu vypukne další ročník nejprestižnější klubové soutěže s názvem Liga mistrů a Španělsko v něm bude mít obvyklé čtyři zástupce. Dva z nich se v generálce postaví proti sobě, a sice Real Madrid a Real Sociedad. Favorizovaní domácí v loňské sezoně Basky překvapivě ani jednou neporazili a dokonce jim nedali gól.

Japonec Kubo roste v Baskicku ve hvězdu. San Sebastián v přestřelce prolomil sérii remíz

Fotbalisté Realu Sociedad vyhráli ve čtvrtém kole LaLigy domácí duel s Granadou 5:3 a připsali si do tabulky první tříbodový zisk sezony. Favorita utkání poslal do vedení již v deváté minutě hbitý Takefusa Kubo, jenž se pak v zápase prosadil ještě jednou. Japonec se tak v té chvíli podílel gólem či asistencí na všech dosavadních brankách baskického celku aktuálního ročníku španělské nejvyšší soutěže. Po změně stran pak už bez jeho přičinění přidali spoluhráči další tři trefy a hostující Andalusané zapsali na své konto již devátou porážku z posledních 11 vzájemných duelů.

Real Sociedad chce konečně poprvé vyhrát, Granadě už se to povedlo

Z Realu Sociedad se pomalu začíná stávat remízový král, protože LaLiga má za sebou tři odehraná kola a fanoušci La Realu neznají jiný výsledek než dělbu bodů. Ideální šanci na první výhru v ročníku pro ně představuje návštěva z Granady.

Střelci si na Kanárech vzali dovolenou. Souboj Sociedadu s Las Palmas góly nepřinesl

Úvodní duel třetího kola LaLigy mezi Las Palmas a Realem Sociedad skončil smírně 0:0. Baskické tažení na ostrov Gran Canaria už zpočátku nebylo příliš ofenzivní, a tak se brankář týmu z hlavního ostrova Kanárů k čistému kontu dvakrát nenadřel. Naopak to byli právě žlutomodří, kteří dali zabrat defenzivě San Sebastiánu. Hrdinou se ale stal gólman Álex Remiro, jenž v největší šanci zápasu zneškodnil ránu Enza Loiodiceho a obrovskou měrou pomohl světlemodrým alespoň k remíze.

Real Sociedad zažívá pomalejší start. Využije toho Las Palmas?

Tradiční páteční rozehrávka třetího kola LaLigy se odehraje na ostrovním stadionu Gran Canaria v Las Palmas, kde se domácí pokusí reagovat na nepovedené minulé kolo. Trochu za očekáváním nicméně zůstává i hostující mužstvo ze San Sebastiánu.

Sociedad si zopakoval nedávnou historii. O body se nechal obrat i Celtou Vigo

Hráči Realu Sociedad znovu nedokázali udržet hubený náskok, když remizovali ve druhém kole LaLigy na vlastním hřišti s Celtou Vigo 1:1. Úvodní gól zápasu padl ve 22. minutě, v níž se po oku lahodící individuální akci Takefusy Kuba dostal míč k Anderu Barrenetxeovi, jenž utěšenou ranou k bližší tyči zasel gólové semínko. Stejný hráč mohl na konci první půle svůj zápis v utkání rozšířit i o další branku, trefil však pouze tyč. Domácí to muselo mrzet dvojnásob ve čtvrté minutě závěrečného nastavení, neboť tým z Galicie vyrovnal zásluhou Óscara Minguezy.

Celta chce v San Sebastiánu zabrat po nevydařené premiéře

Stadion Anoeta v San Sebastiánu uvidí v sobotu odpoledne duel dvou týmů, které chtějí napravit svá zaváhání z prvního kola. Domácí La Real získal jen bod s Gironou, zatímco Celta Vigo nechala Osasuně rovnou všechny tři.

Kubo se vysmýkl z arabského lana a dál září v LaLize. Radost z výhry mu sebralo ukrajinské duo

Hráči Realu Sociedad neudrželi v prvním kole LaLigy vedení a nakonec s Gironou remizovali 1:1. Nadějný vstup do utkání obstaral pro La Real v páté minutě Takefusa Kubo, o kterého jevili hned zkraje přestupového období výrazný zájem v Saúdské Arábii. Japonec se rozhodl zůstat ve Španělsku a pokračuje v kvalitních výkonech, na jeho branku však po přihrávce spoluhráče z ukrajinské reprezentace Viktora Cygankova našel v 72. minutě odpověď Arťom Dovbyk. Ten tak skóroval při svém soutěžním debutu po přestupu z Dnipra-1, soupeře Slavie v Evropské lize.

Real Sociedad bude čelit obměněné Gironě, ta sází na mládí

Prvním sobotním duelem úvodního kola LaLigy se stane utkání v San Sebastiánu, kde domácí La Real vyzve na souboj Gironu. Baskický celek by rád pokračoval ve skvělých výkonech z posledních let, ale Girona už ukázala, že se s ní musí počítat a že svou kůži rozhodně nedá zadarmo.