Real Sociedad Španělsko - Real Sociedad - Zprávy

Villarrela se pod Marcelinem zvedá. Bude to ale stačit na Real Sociedad?

Hráči Villarrealu musí ukázat, co v nich je, protože po velmi krátké herní pauze se musí pustit znovu do práce. V sobotu navečer se do Villarrealu navíc podívá velmi silný Real Sociedad, který v letošní sezoně hraje velmi spolehlivě.

Další Budimirův zápis do statistik letité čekání neukončil. La Real spasil olympijský medailista

Osasuna remizovala v 15. kole LaLigy s Realem Sociedad 1:1. O úvodní trefu duelu se postaral už ve druhé minutě Moi Gómez, jenž usměrnil míč do sítě po pasu Anteho Budimira, který potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče týmu z Pamplony. Hosté ovšem dokázali ještě v první půli srovnat, když se prosadil dvougólový hrdina zápasu o bronz olympijského turnaje z roku 2016 Umar Sadiq. Čekání Los Rojillos na domácí výhru nad San Sebastiánem se tak protáhlo už na osm duelů.

Osasuna narazí na Real Sociedad

Program sobotní nabídky LaLigy uzavře večer souboj Osasuny s Realem Sociedad. Hosté mají za sebou další vystoupení v Lize mistrů a po remíze se Salzburgem udrželi průběžné první místo ve skupině. Teď budou chtít vyhrát v Pamploně a minimálně udržet stávající šestou příčku.

V Baskicku se gólový šlágr nekonal. Salzburg utemoval prostor mezi tyčemi a odvezl si bod

Real Sociedad nedokázal navzdory herní převaze skórovat proti Salzburgu a v utkání pátého kola skupiny D Ligy mistrů remizoval na domácí půdě 0:0. Střelce La Realu trápil především výborný Alexander Schlager, jenž zlikvidoval přehršel šancí v bráně soupeře. Rakušané tak zabojují o postup alespoň do jarní fáze Evropské ligy až v posledním kole proti Benfice, která v souběžně hraném zápase remizovala s Interem a ještě zdramatizovala boj o třetí místo.

Real Sociedad na dálku hájí první příčku proti decimovanému Salzburgu

Real Sociedad se zařadil k těm příjemnějším překvapením této skupiny, neboť si zajistil postup do další fáze už po čtyřech odehraných kolech. Red Bull Salzburg hraje primárně o třetí místo, jenže k tomu by potřeboval na stadionu Anoeta v Baskicku ideálně bodovat.

Cesta z jihu na sever se Seville opět nepodařila. K vítězství Sociedadu přispěl brzký vlastní gól

Hráči Realu Sociedad zvládli ve 14. kole LaLigy na vlastní půdě ošemetný souboj se Sevillou a vyhráli 2:1, čímž potvrdili, že se jim proti soupeři z Andalusie dlouhodobě daří. Zmar Rojiblancos odstartoval již ve třetí minutě smolným vlastním gólem Marko Dmitrovič, aby na něj posléze navázal výstavní dalekonosnou ranou Umar Sadiq, který se v dresu královského klubu trefil v probíhající sezoně vůbec poprvé. Na vítězství Basků už nic nezměnila ani hlavička Youssefa En Nesyriho, jenž po hodině hry i s přispěním teče rozvlnil síť.

Pohároví zástupci proti sobě: Real Sociedad přivítá Sevillu

Dva aktéři aktuálního ročníku Ligy mistrů se utkají proti sobě, avšak s rozdílnými formami. Real Sociedad přivítá na stadionu Anoeta Sevillu, které se ale v domácí soutěži vůbec nedaří. A nevede se jí ani proti svému hostiteli, kterého neporazila od roku 2021 ani jednou.

Ligou mistrů nabuzený Sociedad tápal v Almeríi. Očekávanou výhru vynesla až pozdní penalta

Fotbalisté Realu Sociedad zvítězili ve 13. kole LaLigy na půdě Almeríe 3:1. V první půli byl z kádru hostů vidět na trávníku pouze nigerijský útočník Umar Sadiq, který však svou aktivitou skóre změnit nedokázal. To se povedlo až kapitánovi Basků Mikelu Oyarzabalovi, jenž ozdobil svůj 260. ligový start gólem. Rojiblancos sice srovnali, avšak v nastavení úspěšnou penaltou urval všechny body pro favorita, který si v týdnu vybojoval místenku v osmifinále Ligy mistrů, Carlos Fernández.

Poslední Almería se pokusí po letech zaskočit Real Sociedad

Real Sociedad musí dělit svoje síly mezi Ligu mistrů a dění v domácí LaLize, což mu zatím dělá mírné obtíže. Zpátky na pohárové příčky se bude chtít baskický celek vyškrábat v sobotu odpoledne, kdy navštíví Almeríu.

Benfica zažila v Baskicku hororový úvod a ve skupině končí, tah se stopery se jí nevyplatil

Real Sociedad zvítězil ve čtvrtém kole skupiny D Ligy mistrů nad Benfikou 3:1. K první domácí výhře mezi evropskou elitou od roku 2003 modrobílí rázně nakročili již v úvodní půlhodině, během níž se třikrát gólově prosadili. Dokonale tak využili nesehranosti hostující defenzivy, která nastoupila netypicky se třemi stopery v základní sestavě. Krátce po tomto nepovedeném úseku se na hřiště v dresu "Orlů" dostal český reprezentant David Jurásek, ani on však definitivu jejich vyřazení z milionářské soutěže neodvrátil.

Benfica by ráda poprvé bodovala na půdě rozjetého Realu Sociedad

Skupina D letošního ročníku hlavní fáze Ligy mistrů se zatím nevyvíjí podle papírových předpokladů, vzhledem k jejímu průběhu teď bude považován za mírného favorita španělský celek. Ten totiž ve třech duelech vybojoval solidních sedm bodů a nachází se v čele o skóre před druhým Interem, naopak lisabonský tým překvapivě prohrál všechny tří zápasy a bude mít velké problémy s tím, aby vůbec zůstal v evropských pohárech i pro jarní část.

Real Sociedad kolotoč šancí ke gólu nedovedl. Malátná Barca se zmátořila až v nastavení

Barcelona předvedla ve 12. kole LaLigy nevýrazný výkon, přesto nakonec zvítězila na hřišti Realu Sociedad 1:0. Pro Katalánce se přitom utkání mohlo vyvíjet mnohem hůře, kdyby baskický celek po svém dominantním nástupu proměnil jednu z mnoha vyložených příležitostí. Ve druhém poločase se již oba týmy dokázaly vzájemně hlídat, o to větším překvapením proto byla přesná trefa Ronalda Araúja ze samotného závěru. Blaugranas tak napravili zaváhání z minulého víkendu a v tabulce se opět zařadili o bod za Real Madrid.

Po nezdaru v El Clásicu čeká Katalánce další Real. Podaří se jim složit reparát?

Barcelona musí velmi rychle hodit za hlavu zpackané El Clásico, protože už v sobotu v devět večer se představí na hřišti dalšího velmi kvalitního mužstva, Realu Sociedad. Ten se po výsledcích z minulého kola zařadil v tabulce na páté místo, hned za "Blaugranas". Poradí si Xaviho svěřenci s nevyzpytatelným Sociedadem, nebo stejně jako v minulém vzájemném utkání zvednou ruce nad hlavu Baskové?

Bebé si znovu vychutnal závěr zápasu, Sociedad vytěžil z převahy jen dělbu bodů

Fotbalisté Vallecana nevyhráli nad Realem Sociedad od roku 2015 a nic na tom nezměnilo ani 11. kolo LaLigy, v němž se mezi těmito kluby zrodila remíza 2:2. Domácí začali více než slibně, když se ve 31. minutě prosadil stoper Abdul Mumin, následně ale dvěma góly otočil vývoj klání Mikel Oyarzabal. Ačkoliv to pak dlouho vypadalo na těsný triumf Basků, pět minut před koncem základní hrací doby naskočil do hry Bebé a stejně jako v minulém utkání skóroval v nastaveném čase, čímž tentokrát zajistil svému celku bod.

Rayo a Real Sociedad čeká přímý boj o pohárové pozice

V neděli se na Estadio Teresa Rivero potkají dva celky s výbornou formou - Rayo Vallecano a Real Sociedad. Domácí jsou už šest kol neporažení a tuto bilanci by proti Realu Sociedad chtěli prodloužit. Baskové však vyhrávají na všech frontách a tři body chtějí i z Madridu.