Real Betis Španělsko - Real Betis - Zprávy

Manchester United zdolal Betis i podruhé a zahraje si čtvrtfinále Evropské ligy

Manchester United předvedl v odvetě na španělské půdě zodpovědný výkon a díky trefě hvězdného Marcuse Rashforda zhruba deset minut po přestávce slaví jednoznačný postup do čtvrtfinále. V úvodním utkání na Old Trafford totiž zvítězil vysoko po výsledku 4:1 a v Seville tak nemusel nikam spěchat. V úvodu zápasu přečkal očekávaný tlak protivníka a následující průběh už byl převážně v jeho režii.

Manchester bude v Seville hájit pohodlný tříbrankový náskok

Manchester United se letos v Premier League snaží probojovat do základní skupiny Ligy mistrů a tento cíl momentálně dostává reálné obrysy, nyní se však určitě chce soustředit jen na vystoupení v osmifinále Evropské ligy. V úvodním utkání se výrazně zlepšil po přestávce a španělský Betis nakonec porazil vysoko po výsledku 4:1, v odvetě na španělské půdě tedy drží všechny trumfy v rukávu a do čtvrtfinálové fáze má slušně nakročeno.

Villarreal s Betisem remizoval 1:1

Po tabulkových sousedech ze sestupové zóny se v neděli v podvečer představily v zápase pětadvacátého kola další dva týmy, které jsou v tabulce v bezprostředním kontaktu. Na Estadio de la Ceramica do Villarrealu přicestoval Real Betis. Domácí inkasovali úvodní branku v osmatřicáté minutě, kdy se trefil Iglesias, ve druhém poločase dokázal vyrovnat Yeremy Pino, a tak se celky rozešly smírně.

V duelu pátého s šestým přivítá Villarreal na svém stadionu Betis

Jedním z vůbec nejvyrovnanějších zápasů dvacátého pátého kola LaLigy by měl být ten s výkopem v neděli o půl sedmé. Utkají se v něm totiž týmy, které se v tabulce nachází na páté a šesté pozici, tedy Real Betis a Villarreal. Oba celky odehrály v týdnu své zápasy v pohárové Evropě, každý s o něco odlišným výsledkem a teď je čeká vzájemné střetnutí.

Takovou reakci po Liverpoolu jsem si představoval, pochvaloval si Ten Hag

Erik ten Hag si po čtvrtečním úvodním osmifinále Evropské ligy s Betisem pochvaloval reakci Manchesteru United na nedělní ligový debakl 0:7 s Liverpoolem. "Rudí ďáblové" vítězstvím 4:1 výrazně nakročili k postupu mezi osm nejlepších týmů.

Manchester se oklepal z ligového debaklu a po hladké výhře 4:1 nad Betisem je jednou nohou ve čtvrtfinále EL

Manchester musel o víkendu skousnout potupnou porážku 0:7 s konkurenčním Liverpoolem a před tímto čtvrtečním utkáním osmifinále EL se tedy nenacházel v lehké situaci, ovšem i přes nerozhodný první poločas zabral v tom druhém a díky třem trefám zvítězil vysoko 4:1. Do odvety ve Španělsku hrané za týden si tedy odváží tříbrankový náskok a muselo by dojít k senzaci, aby mezi osmičku nejlepších nakonec nepostoupil.

Manchester United se po kolapsu s Liverpoolem pokusí přiblížit k čtvrtfinále EL proti Betisu

Rudí Ďáblové letos prožívají zvláštní sezónu, ovšem až na několik zaváhání mohou být se svým celkovým působením spokojeni. V Premier League se nacházejí na nadějné třetí pozici s devětačtyřiceti body a po dvou letech se mohou vrátit do Ligy mistrů, teď je ale čeká duel v osmifinále Evropské ligy a po víkendovém vystoupení na ligové scéně rozhodně mají co napravovat.

Bílý Balet nevyhrál ani na třetí pokus a v boji o titul tak opět ztratil

Real Madrid se v poslední době nenachází v úplně optimálním rozpoložení a po senzačním úspěchu nad anglickým Liverpoolem v osmifinále Ligy mustrů (5:2) nedokázal nyní zvítězit potřetí za sebou, když se v Seville s Betisem neprosadil a získal jen bod za remízu 0:0. V tabulce La Ligy se stále nachází na druhém místě s třiapadesáti body, nicméně za vedoucí Barcelonou již zaostává o propastných devět bodů.

Šlágr kola nabídne souboj Realů, Betis hostí Los Blancos

Po prohraném pohárovém El Clásicu se Real Madrid představí na hřišti dalšího soupeře z kategorie velmi kvalitních. K zápasu dvacátého čtvrtého kola zajíždí do Sevilly, kde se utká s tamním Realem Betis. Ten se drží na páté pozici a na čtvrté místo, které aktuálně patří Atléticu Madrid, ztrácí pouhé dva body.

Betis bude o Ligu mistrů bojovat bez Fekira, zradilo ho koleno

Spoustu událostí přinesl závěr pátečního utkání španělské nejvyšší soutěže, v němž měřily síly Elche a Betis. Hosté smazali dvoubrankové manko a proti oslabenému soupeři nakonec vyhráli 3:2, v posledních minutách ovšem přišli o Nabila Fekira...

Slibný začátek Elche nakonec nepřinesl ani bod, Betis otočil utkání v posledních vteřinách

Jako jasný favorit vstupoval Real Betis do páteční předehrávky třiadvacátého kola španělské LaLigy. Elche ztrácelo před zápasem jedenáct bodů na předposlední místo a pro Béticos se mělo jednat o pohodovou výhru. Opak byl ale pravdou. Domácí vedli v poločase po trefách Fidela a Boyeho 2:0. Pak byl po nešťastné hře rukou vyloučen Magallan a zápas nabral úplně opačné obrátky. Iglesias s Mirandou srovnali a v nastavení dokonal obrat z penalty Willian José. Betis si tak z Elche odvezl vydřenou výhru 3:2.

Elche doufá v pomoc domácího prostředí proti Realu Betis

Elche prohrálo už dva duely po sobě a jen nerado by si připsalo hattrick z porážek. Jenže v pátek večer ho čeká velmi náročný soupeř. Na Estadio Manuel Martínez Valero se dostaví Real Betis, který stále hraje o místenku v příštím ročníku Ligy mistrů.

Canalesova vítězná penalta zajistila Betisu tři body

Betis zvládl své domácí utkání s Realem Valladolid a vyhrál podruhé v řadě. Verdiblancos dvakrát udeřili v průběhu prvního poločasu, přičemž vítěznou branku měl na svědomí z pokutového kopu Sergio Canales. Výhra nad Valladolidem pojistila Betisu pátou příčku.

Real Betis potřebuje znovu zabrat, Valladolid ale přijede s dobrou formou

Už tři a půl roku Real Betis odolává nájezdům Realu Valladolid a když se s ním utká v Seville, neprohrává. To by Real Valladolid přirozeně moc rád změnil a další šanci bude mít v sobotu odpoledne v rámci 22. kola LaLigy.

Real Betis úřadoval v Almeríe, přestřelku rozhodl Guardado

Andrés Guardado nakonec rozhodl ofenzivně laděné utkání mezi domácí Almeríou a Realem Betis. Hostující celek splnil roli favorita, ovšem na výsledek se pořádně nadřel. V zápase plném šancí dokázala Almería držet krok a dvakrát odpovědět, nicméně poslední trefa Guardada zůstala bez reakce.