Real Betis Španělsko - Real Betis - Zprávy

Osasuna zavítá do Sevilly, kde se utká s Realem Betis

Nedělní program jedenáctého kola španělské LaLigy otevře zápas tabulkových sousedů, tedy Betisu a Osasuny. Oba celky se pro tuto sezónu kvalifikovaly do evropských pohárů, Pamplona ale nedokázala projít přes čtvrté předkolo, kde padla s Bruggami, a tak se již může plně soustředit na domácí ligu, potažmo pohár.

Štěstěna hrála proti Arisu, milimetrový neúspěch domácích potrestal z protiútoku Peréz

Aris Limassol padl ve třetím kole skupiny C Evropské ligy na vlastním hřišti s Betisem 0:1. Domácí drželi po dlouhou dobu s favoritem utkání krok, skvělý výkon v bráně Kypřanů předváděl Vaná Alves. V 74. minutě mohli navíc ostrované zasadit andaluskému soupeři z rychlého protiútoku smrtící úder, tým ze Sevilly však zachránila tyč. Hned z následné akce navíc vstřelili hosté jediný gól duelu, když se zásluhou přesné dorážky prosadil Ayoze Pérez.

Aris chce navázat na poslední výhru, Betis je daleko za očekáváním

Skupina C se zatím jeví jako velmi vyrovnaná a všechny čtyři týmy mají tři body po dvou odehraných duelech. S ohledem na skóre se až na posledním místě nachází Real Betis, který měl být papírovým favoritem. Tentokrát bude čelit domácímu Arisu.

Betis a Getafe potvrdily pověst remízových specialistů, v Madridu se slavily góly jen v úvodu

Getafe remizovalo v 10. kole LaLigy na domácím hřišti s Betisem 1:1. Bleskový zásah Marca Rocy vynesl hostům vedení už v první minutě. S odpovědí ovšem přišel po čtvrthodině hry Borja Mayoral, který nekompromisní hlavičkou srovnal a oběma celkům přiřkl pátou dělbu bodů v sezoně. Pro El Geta šlo navíc o čtvrtou remízu v řadě, Betis pak po další ztrátě v nepřesvědčivém úvodu sezony nabral již tříbodovou ztrátu na příčky zajišťující evropské poháry.

Trápící se Getafe zkusí využít domácího prostředí s Betisem

V sobotu se krátce po čtvrté hodině odpolední zapojí do bitvy o body i domácí Getafe, které na Estadio Coliseo del Golfo přivítá silného soupeře. Nicméně ani sevillskému Betisu se v této sezoně nedaří podle přání a očekávání, takže všechno je otevřené.

Betis vítězství nad Spartou v lize nepotvrdil, na hřišti Alavésu ho srazil Bellerínův vlastenec

Alavés v devátém kole LaLigy na domácí půdě přibrzdil rozjetý Betis remízou 1:1 a po více než třech letech proti zelenobílým bodoval. Výsledek velmi vyrovnaného zápasu dostal finální podobu už v první půli, kdy se o obě branky postarali zelenobílí. Na akrobatickou dorážku, kterou otevřel ve 32. minutě skóre Ayoze Pérez, odpověděl hned o tři minuty později nešťastník Héctor Bellerín. Odraz balonu od jeho stehna do vlastní sítě po předchozím fantastickém zákroku Claudia Brava tak pro Betis v konečném zúčtování znamenal ztrátu dvou bodů.

Betis jede po výhře nad Spartou do Baskicka

Real Betis ve čtvrtek udolal Spartu a může se zase koncentrovat na výkony ve španělské soutěži. Verdiblancos budou na Estadio Mendizorrotza usilovat o třetí soutěžní výhru v řadě. Pokud jde o Alavés, ten se trápí a v tabulce se už propadl na sedmnáctou pozici.

Ve druhém poločase jsme napravili chyby z toho prvního, pochvaloval si Pellegrini

Trenéra Manuela Pellegriniho potěšilo, že fotbalisté Betisu ve druhém utkání skupiny C Evropské ligy proti pražské Spartě po změně stran napravili chyby z úvodního dějství a zvítězili 2:1. Vážil si toho i proto, že Pražany považuje za velmi dobré mužstvo, které je zvyklé vítězit a výrazně držet míč.

Rychle nabyté vedení sparťanů znegoval Vindahl. V Seville rozhodl malý velký muž Isco

Sparťané padli ve druhém kole skupiny C Evropské ligy na půdě Betisu Sevilla 1:2. Skóre duelu hraného ve více než 30stupňovém vedru otevřel už ve třetí minutě v situaci jeden na jednoho parádní ranou Srb Veljko Birmančević. Rudí však vedení dlouho neudrželi, poněvadž po velké minele Petera Vindahla uklidil míč do prázdné brány teprve 18letý Assane Diao, jenž se prosadil ve třetím utkání v řadě. Český mistr nakonec nedosáhl ani na bod, neboť v závěrečné čtvrthodině zajistil Andalusanům výhru netradičně hlavou jen 176 centimetrů vysoký Isco.

Budeme muset předvést komplexní výkon, tuší Pellegrini před soubojem se Spartou

Trenér Betisu Manuel Pellegrini považuje Spartu, s níž se jeho svěřenci utkají ve čtvrtečním 2. kole Evropské ligy, za tým zvyklý vítězit a vyznačující se velkou fyzickou silou. Nepochybuje o tom, že k případnému vítězství povede jedině komplexní výkon.

Spartu čeká těžká zkouška, úvodní výhru zkusí potvrdit na půdě Betisu

Hráči Sparty se ve druhém utkání skupiny C Evropské ligy představí ve čtvrtek na hřišti Betisu. Pražané se pokusí navázat na úvodní výhru 3:2 nad Arisem Limassol a zároveň se stát prvním českým týmem od prosince 2001, který vyhraje pohárové utkání ve Španělsku (bez Poháru Intertoto). Naopak andaluský celek chce odčinit prohru 0:1 ze stadionu Rangers. Utkání má výkop v 18:45.

Betis vyslal na Letnou jasný vzkaz. Hořký večer Valencie odstartoval objev z akademie

Real Betis dal částečně zapomenout na řadu zaváhání z minulých týdnů a v osmém kole LaLigy zdolal Valencii 3:0. Klub z Andalusie, který v příštím duelu Evropské ligy narazí na pražskou Spartu, svého soupeře od začátku utkání přehrával. Krátce před poločasovou přestávkou vstřelil úvodní a nakonec i vítěznou branku 18letý odchovanec Assane Diao, jenž se trefil i v minulém utkání při své prvoligové premiéře. Tyto zásahy z něj udělaly nejmladšího hráče, jenž se v tomto století střelecky prosadil ve svých dvou prvních startech ve španělské nejvyšší soutěži.

Real Betis čeká Evropská liga, nejdřív se musí vypořádat s Valencií

Další kolo Evropské ligy má před sebou Real Betis, ve čtvrtek totiž hostí pražskou Spartu. Ještě než se tak stane, musí odklidit z cesty jiného soupeře - Valencii. Ta zatím předvádí hodně nevyrovnané výkony. Každopádně jak Betis, tak i Valencia budou chtít zpět na vítěznou cestu.

Malý souboj o Andalusii bez vítěze. Granadě opět vytrhl trn z paty Boyé

Andaluské derby mezi Granadou a Betisem v sedmém kole LaLigy skončilo nerozhodně 1:1. Po bezbrankové první půli, ve které se blýskl několika spolehlivými zákroky veterán Claudio Bravo, udeřil zkraje druhého dějství při svém prvním startu mezi španělskou elitou křídelník Assane Diao. Na jeho zásah nicméně odpověděl svým třetím gólem v sezoně Argentinec Lucas Boyé, a svěřenci Manuela Pellegriniho tak počtvrté za sebou nevyhráli. Naopak Rojiblancos po třech porážkách získali alespoň bod.

Dalším soupeřem Granady je Betis

Zbylá tři utkání vloženého sedmého kola španělské nejvyšší soutěže se odehrají ve čtvrtek. Jedním z nich bude souboj nováčka Granady, která se s Betisem Sevilla bude snažit o prolomení nelichotivé série tří porážek v řadě.